Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób aplikować tonik do twarzy?

15:27, 15.12.2021 | materiały partnera

Tonizacja jest jednym z elementów codziennej pielęgnacji cery. Chociaż wiele osób twierdzi, że stosowanie takiego kosmetyku jak tonik do twarzy nie jest konieczne, to jednak warto przekonać się na własnej skórze, jak wiele korzyści może przynieść aplikacja tego rodzaju produktu. Nie tylko koi podrażnienia i nawilża, ale przede wszystkim przygotowuje buzię do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Ale jak poprawnie stosować tonik i jak często go używać?

Czy pielęgnacja twarzy ma znaczenie?

Pielęgnacja twarzy składa się zazwyczaj z dwóch etapów. Mowa tutaj o porannej oraz wieczornej rutynie. Jest to proces, który ma pomóc w naszej skórze w lepszej regeneracji. W tym czasie stosujemy kosmetyki, które odpowiedzialne są za przywrócenie właściwego nawilżenia, odżywienie oraz spowolnienie procesów starzenia. Sięgamy po takie produkty, jak choćby płyn micelarny, żel, tonik do twarzy, krem na dzień lub na noc, krem pod oczy, ale to tylko przykładowa lista wskazująca na to, co może być w naszej kosmetyczce.

Pielęgnacje twarzy można też podzielić na takie etapy jak oczyszczanie, tonizacja, regeneracja czy ochrona (składająca się na przykład z kremów z filtrem UV). Co daje nam regularne stosowane kosmetyków? Każdy z nas może zobaczyć nieco inne rezultaty, ale jeżeli ułożymy rutynę odpowiednio do naszych potrzeb, to będziemy mile zaskoczeni ostatecznymi efektami. 

Kiedy sięgamy po tonik do twarzy?

Zaleca się, aby po tonik do twarzy sięgać przynajmniej raz dziennie, czyli przykładowo wieczorem. Jednak czasami to zdecydowanie za rzadko, a zwłaszcza jeżeli w czasie dnia odczuwamy pieczenie oraz mamy wrażenie napięcia skóry. Tonizacja jest również etapem odpowiednim dla porannej rutyny pielęgnacyjnej. Wtedy również myjemy twarz, a po kontakcie z wodą nasze naturalne pH może być zaburzone. Gdy czujemy taką potrzebę, to po tonik do twarzy powinniśmy sięgać znacznie częściej. Gdy nie nosimy makijażu, to delikatne spryskanie całej twarzy nie będzie dla nas problematyczne. A co, jeżeli stawiamy na kosmetyki kolorowe? Starajmy się wykonać demakijaż możliwie wcześnie, na przykład po powrocie do domu. 

Jak poprawnie stosować tonik do twarzy?

Tonik do twarzy nie jest kosmetykiem trudnym w aplikacji. Można nawet powiedzieć, że sprawia on zdecydowanie najmniej problemu. Zazwyczaj kupujemy go w buteleczce z atomizerem, która dodatkowo ułatwia jego rozprowadzanie na powierzchni skóry. W takim przypadku wystarczy jedynie spryskać buzię z odległości kilkunastu lub kilkudziesięciu centymetrów. Wcześniej zamykamy oczy, aby preparat ich podrażnił. 

Jeżeli buteleczka nie ma atomizera lub jeżeli niekoniecznie przepadamy za tym sposobem aplikacji kosmetyku, możemy również nałożyć tonik za pomocą wacika lub naszych dłoni. W pierwszym przypadku spryskujemy obficie bawełniany płatek, a następnie delikatnie przecieramy nim czoło, nos, policzki czy brodę. Omijamy usta oraz oczy. Warto też wylać niewielką ilość produktu na dłonie, a następnie ostrożnym ruchem przykładamy ręce do twarzy i staramy się w ten sposób wklepać produkt w skórę.

Jaki kosmetyk tonizujący wybrać?

Warto zaznaczyć, że nie tylko tonik do twarzy używamy w celu tonizacji skóry i jej ukojenia. Równie dobrze możemy zastosować także hydrolat lub esencję. Ich właściwości są bardzo podobne, ale w składzie znajdziemy nieco inne substancje aktywne i w innych stężeniach. To od nas zależy, który produkt szczególnie polubimy. Warto kierować się przede wszystkim potrzebami naszej skóry, która czasami ma specyficzne wymagania. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%