Zamknij
REKLAMA

O co chodzi z tymi kantorami online? Czy warto z nich korzystać?

18:11, 09.11.2021 | materiały partnera

Wymiana waluty jest czymś powszechnym, ale nie trzeba osobiście pojawić się w kantorze, aby zrealizować transakcję. Jeśli ktoś ma dostęp do Internetu, to może załatwić wszystko zdalnie, bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie i miejscu. Kantory online cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób podróżujących, które posługują się różnymi walutami. W skrócie działanie takiego e-kantoru polega na dodaniu rachunku w PLN i walutowego, zasileniu konta, wymienieniu waluty i wypłaceniu środków. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, ale zanim ktoś zdecyduje się na takie rozwiązanie, warto dowiedzieć się nieco więcej, aby wszystko przebiegło pomyślnie podczas dokonywania transakcji.

Czym są kantory internetowe?

Kantory stacjonarne nadal cieszą się popularnością, ale są coraz bardziej wypierane przez e-kantory, co wynika przede wszystkim z wygody, oszczędności czasu i pieniędzy. Kantory internetowe są obecne na rynku dopiero od kilku lat, ale zdążyły już zyskać wielu zwolenników, których ciągle przybywa. Pozwalają one na wymianę niemalże dowolnej waluty obcej, a wszystko odbywa się zdalnie, czyli przez Internet. Transakcje zawierane są za pośrednictwem strony internatowej kantora i bankowości elektronicznej wybranej przez klienta. Warto od razu zaznaczyć, że wszystko przebiega w pełni bezgotówkowo, operuje się wyłącznie wirtualnymi pieniędzmi, dlatego trzeba mieć je na swoim rachunku bankowym. Wolne środki są przelewane na rachunek w kantorze internetowym, po czym użytkownik wybiera interesującą go walutę i na tej podstawie pieniądze zostają przewalutowane. Zwykle zajmuje to dosłownie kilka minut i już można ponownie zrobić przelew: tym razem wypłacić środki znajdujące się na koncie w e-kantorze na swój bieżący rachunek bankowy.

Jak działają e-kantory i kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Osoby chcące korzystać z kantoru internetowego muszą najpierw założyć na nim konto. Nie jest to jednak skomplikowane, wystarczy podać swoje podstawowe dane personalne, adres zamieszkania, numer telefonu i dowodu osobistego. Kolejnym krokiem jest zasilenie swojego nowo utworzonego konta, aby można było przejść do kolejnego kroku w postaci wymiany waluty. Polega to na wybraniu ilości wpłaconych środków i zatwierdzeniu kursu. Cały proces przewalutowania jest w pełni zautomatyzowany. Istotne jest to, aby mieć dwa rachunki: złotówkowy i walutowy. W Internecie nie brakuje też kantorów, które pozwalają na korzystanie z wirtualnego portfela, co stanowi kolejne udogodnienie, bo umożliwia dokonywanie wymiany waluty z pominięciem rachunku bankowego. na stronie https://kursy-walut.info.pl/kalkulator-walut/ znajduje się zestawienie najlepszych kantorów online.

Czas zaksięgowania środków najczęściej zajmuje zaledwie kilka minut, ale nie jest to regułą, czasem trwa to kilka godzin lub nawet parę dni roboczych. Wpływa na to przede wszystkim godzina, w której została zawarta transakcja, tryb realizacji przelewu i wybrany bank. Jeśli komuś się nie spieszy, to może poczekać na lepszy kurs. Korzystanie z usług kantorów internetowych to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób pracujących za granicą, robiących zakupy w zagranicznych e-sklepach. Jeśli ktoś ma kredyt walutowy, wysyła pieniądze bliskim osobom przebywającym za granicą, to również można mu polecić kantor online. Będzie to też opłacalna opcja dla miłośników podróżowania, osób często opuszczających granice kraju. Z kantorów internetowych korzystają chętnie osoby zajmujące się sprzedażą towarów świadczące usługi na rynku międzynarodowym.

Jakie są zalety kantorów online? Czy mają one jakieś wady

Zalet korzystania z kantorów internetowych jest naprawdę wiele, a jedną z głównych stanowi oszczędność czasu, bo wszystko można załatwić zdalnie. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy i czekanie na swoją kolej z gotówką, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kantorów. Do wyboru jest wiele e-kantorów, założenie konta zajmuje dosłownie chwilę, podobnie jak wymiana waluty. Jest to całkowicie bezpieczne, e-kantory są pod stałym nadzorem. Na ich korzyść przemawia ogromna wygoda, wszystkie transakcje można wykonać, siedząc wygodnie w zaciszu domowym przed ekranem komputera czy smartfona. Do plusów zalicza się również różne promocje, możliwość wynegocjowania kursu waluty, atrakcyjne ceny, łatwe rozliczenia. Ponadto w każdym momencie można sprawdzić historię zrealizowanych transakcji w panelu klienta. Dla niektórych osób konieczność założenia konta i dwóch rachunków bankowych oraz podania wrażliwych danych w e-kantorze jest wadą. Trzeba mieć też dostęp do Internetu, aby móc korzystać z tego narzędzia. Osoby starsze mogą mieć z tym spore trudności. Istotne jest również to, sprawdzić kantor online, czy jest on legalny, posiada licencję wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego i używa szyfrowanych połączeń podczas dokonywania transakcji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%