Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda branża IT oczami kobiet?

13:45, 05.11.2021 | materiały partnera

Do niedawna branża IT była zdominowana przez mężczyzn. Obecnie jednak sektor nowoczesnych technologii cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Panie chętniej decydują się na przebranżowienie, rozpoczynając karierę na nowym stanowisku. Ważne jest dla nich nie tylko satysfakcjonujące wynagrodzenie, ale także możliwość rozwoju oraz realizacji wielu ciekawych projektów.

Atuty pracy w IT według kobiet

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, również dla kobiet bardzo ważnym argumentem dotyczącym pracy w IT są wysokie stawki wynagrodzenia. Wiele pań właśnie z tego powodu decyduje się na przebranżowienie, wybierając zawód związany z nowoczesnymi technologiami. Kolejnym atutem, na który zwracają uwagę kobiety, jest dominujący w IT zdalny tryb pracy. Dzięki temu można łatwiej pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dzieckiem lub prowadzeniem domu. Z tego samego powodu dla wielu z nich dodatkową zaletą jest nieregularny czas pracy oraz dostosowanie zakresu obowiązków do swoich możliwości czasowych. Elastyczny grafik jest charakterystyczny przede wszystkim w przypadku kobiet pracujących na samodzielnym stanowisku.

Kobiety coraz częściej interesują się nowoczesnymi technologiami

Coraz więcej kobiet interesuje się nowoczesnymi technologiami i pragnie połączyć pasję z zawodem. Jeszcze do niedawna wiele z nich niesłusznie uważało, że branża IT to przede wszystkim domena mężczyzn. Obecnie widać, że ten trend dynamicznie się zmienia, o czym świadczą liczne społeczności skupiające wokół siebie kobiety działające w środowisku informatycznym. Panie chętnie sobie doradzają w wyborze odpowiednich technologii oraz dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat branży. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze organizacje, takie jak Geek Girl Carrots, Girls who Code czy Women in Technology. Rynek IT cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród mam, czego dowodem jest społeczność skupiająca się wokół projektu #MamoPracujwIT. Tego typu organizacje są najlepszym dowodem na to, że kobiety stawiają coraz pewniejsze kroki na rynku nowoczesnych technologii i są otwarte na podejmowanie nowych wyzwań zawodowych.

Zmiana dotychczasowej branży na IT

Kobiety coraz chętniej decydują się na zmiany zawodowe, rezygnując z dotychczasowej posady na rzecz sektora nowoczesnych technologii. Większość z nich jest motywowana chęcią zdobycia nowych umiejętności, rozwojem na wymarzonym stanowisku oraz względami finansowymi. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest wzrost zainteresowania kursami i szkoleniami IT wśród pań, którym zależy na szybkiej zmianie branży. Kobiety są świadome potrzeb rynku, dlatego wybierają specjalizacje ułatwiające znalezienie pracy. Widać to w popularności kursów programowania, w których panie coraz częściej uczestniczą.

Branża IT jest otwarta również dla kobiet, które chętnie decydują się na karierę w tym sektorze. Aby spełnić swoje marzenia o otrzymaniu posady, warto regularnie śledzić najnowsze ogłoszenia. Portal https://theprotocol.it/ udostępniający oferty między innymi z Katowic to miejsce, w którym każdy zainteresowany IT szybko znajdzie dla siebie atrakcyjne propozycje zatrudnienia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%