Zamknij

Relokacja maszyn - na czym polega

11:05, 20.09.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:05, 20.09.2021

Relokacja maszyn oraz linii produkcyjnych jest w praktyce bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Polega na przeprowadzeniu demontażu, przetransportowaniu z jednego miejsca do drugiego oraz montażu.

Relokacja maszyn oraz linii produkcyjnych jest w praktyce bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Polega na przeprowadzeniu demontażu, przetransportowaniu z jednego miejsca do drugiego oraz montażu. W tym przypadku konieczny jest dokładny plan działania, a także przygotowanie odpowiednich zasobów technicznych. Przez cały czas przestrzegać trzeba wszystkich zasad bezpieczeństwa. Bez wiedzy i umiejętności relokacja maszyn może skończyć się porażką.

Znaczenia nie ma odległość transportu maszyn, ale zawsze niezależnie od sytuacji relokację warto zlecić profesjonalistom. Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim proces relokacji maszyn i linii produkcyjnych składa się zawsze z kilku etapów. Aby przejść do kolejnej fazy trzeba bezbłędnie wykonać każdy z nich. Kluczem do sukcesu jest stworzenie planu relokacji i ustawienie jej harmonogramu. Kluczowymi etapami są z całą pewnością podniesienie sprzętu, jego zabezpieczenie, przewiezienie i ustawienie w miejscu docelowym. Wykonawca płaci w tym przypadku za określony efekt końcowy. Chce aby maszyny z miejsca A znalazły się w miejscu B. Wówczas firma może pracować dokładnie tak jak wcześniej.

Firmy, które zawodowo zajmują się relokacją maszyn muszą na co dzień przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. B8 Group od lat tworzy procedury, które zabezpieczają swoich klientów https://b8group.pl -  Powinny także dbać o powierzone im mienie. Obecnie wiele firm zajmuje się transportem czy montażem maszyn, ale stosunkowo niewiele dobrze radzi sobie z tymi naprawdę dużymi, ciężkimi. Specjaliści są w  stanie znaleźć różnego rodzaju problemy, które wcześniej nie zostały zdiagnozowane. Są to np. brak podłączeń mediów czy odpowiedniej nośności posadzki w nowym miejscu. Są to elementy, które  mogą nawet uniemożliwić proces relokacji maszyn.

Godna polecenia firma zajmująca się relokacją maszyn powinna posiadać ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia bądź zniszczenia maszyn czy innych elementów. Im większa wysokość polisy ubezpieczenia, tym oczywiście lepiej. Nie należy szukać na siłę najtańszej oferty na rynku. Najważniejsze powinno być zawsze bezpieczeństwo transferu. Stąd też niska cena nie może być czynnikiem decydującym przy wyborze. Należy stawiać na firmy doświadczone, które mogą pochwalić się wieloma zrealizowanymi relokacjami. Najlepsi specjaliści są chwaleni w sieci przez swoich klientów.

W przypadku transportu relokowanych maszyn warto wyróżnić przewożenie na niewielkie oraz znaczne odległości, w obrębie danego zakładu oraz do innego budynku. Podczas transportowania ciężkich urządzeń w ramach jednego magazynu czy hali produkcyjnej stosuje się zazwyczaj zestaw rolkowy. Za sprawą specjalnych płyt nośnych pokrytych gumą ładunek nie ześlizguje się. Generalnie droga relokacji powinna być jak najkrótsza i jak najszersza. Nie może tez znajdować się na niej wiele przeszkód. Niekiedy obiekty znajdujące się na drodze relokacji także wymagają przeniesienia. Czasem nie ma miejsca na wykorzystanie najprostszych rozwiązań np. żurawi. Trzeba więc sięgnąć po różnego rodzaju bramowe podnośniki czy rozbudowane zestawy rolkowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%