Zamknij
REKLAMA

Jak zbudować tani i prosty dom z 4 sypialniami?

09:06, 03.09.2021 | materiały partnera

Mieszkanie w mieszkaniu lub wynajęcie domu to dla wielu osób bardzo popularna i tania opcja. Jednak wielu marzy o własnym domu. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na wysokie koszty. Ceny wielu materiałów budowlanych z roku na rok rosną. Po zakończeniu części konstrukcyjnej jest też część umeblowania, która również będzie kosztować dużo pieniędzy. Istnieją różne opcje obniżenia kosztów budowy, a w tym artykule przyjrzymy się niektórym z nich!

Po pierwsze, jeśli zamierzasz zbudować dom, w którym będziesz mieszkać Ty i Twoja rodzina, proponujemy dom z 4 sypialniami. Możesz mieć główną sypialnię dla siebie i swojego męża lub żony, 2 pokoje dla dzieci i możesz zachować czwarty pokój dla gości, na przykład, jeśli rodzice przyjeżdżają do ciebie na wakacje lub nawet dla przyjaciół. Pierwszym sposobem na obniżenie kosztów budowy jest zachowanie prostoty projektu i architektury. Na przykład, robiąc okna, niektórzy wolą mieć zakrzywione. Prosty w kształcie kwadratu lub prostokąta kosztuje mniej. Na początek musisz więc zatrudnić dobrego architekta, który zaprojektuje Twój dom w taki sposób, aby obniżyć koszty. Jeśli nie znasz żadnego, po prostu przejdź do coolstuffshub.com, a znajdziesz wiele low cost simple 4 bedroom house plans 3d.

 Kolejna część, w której możesz dużo zaoszczędzić, to materiały. Bardzo ważne jest jednak, aby nie iść na kompromis w kwestii jakości. Kupując materiały zawsze porównuj ceny od różnych dostawców i wybieraj te o najniższych cenach, ale dobrej jakości. Innym sposobem jest kupowanie materiałów luzem za jednym razem. Na przykład możesz kupić wszystkie żelazne sztabki za jednym razem i poprosić o zniżkę.

Kolejnym ważnym aspektem, który dużo kosztuje, jest oczywiście koszt wykonawcy, który wybuduje Twój dom. Niektórzy wykonawcy będą pobierać opłaty za dzień pracy, a niektórzy za metr kwadratowy. Druga opcja jest najlepsza i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dodatkowo wykonawca zadba o to, aby Twój dom został ukończony dość szybko, aby przynosił dobry zysk.

Po zakończeniu budowy domu nadejdzie czas na inne prace, takie jak malowanie, montaż okien, drzwi, płytek, mebli i wiele innych. Bardzo ważne jest, aby najpierw sporządzić listę wszystkich tych rzeczy i przydzielić każdemu z nich budżet. Ponieważ sprawy mogą bardzo szybko wymknąć się spod kontroli i możesz skończyć z niedokończonym domem i brakiem funduszy. Po raz kolejny dla wszystkich tych prac porównaj ceny od różnych wykonawców i dostawców. A co najważniejsze, poproś o obejrzenie ich poprzednich prac, aby upewnić się, że jakość ich pracy jest dobra. Kupując farby zawsze upewnij się, że kupujesz te dobrej jakości, które przetrwają wiele lat i nie zblakną po kilku miesiącach.

W przypadku otworów aluminiowe będą kosztować mniej. Ale w miarę możliwości wybieraj otwory w kolorze białym, ponieważ kolorowe mają tendencję do blaknięcia po kilku latach. Teraz w przypadku płytek najlepszą opcją jest wybór tych wykonanych z porcelany. Są bardzo mocne i dobrej jakości. Przed zakupem musisz jednak sprawdzić kilka rzeczy. Czasami zdarza się, że wszystkie kafelki w tym samym pudełku nie są dokładnie tego samego rozmiaru. Możesz na przykład mieć jedną 40 mm, a drugą 40,2 mm. Powoduje to problemy podczas instalacji, a jeśli kiedykolwiek się z tym spotkasz, być może będziesz musiał później kupić więcej płytek. Dlatego lepiej dobrze sprawdzić przed zakupem.

Cóż, to było kilka wskazówek dla ciebie, jeśli planujesz zbudować dom z 4 sypialniami. Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten mały artykuł.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%