Zamknij
REKLAMA

Adopcja psa - jak się przygotować?

15.30, 26.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 15.30, 26.09.2022

Rozważasz adopcję psa? Być może już masz upatrzonego czworonoga ze schroniska, ale nie wiesz jak przygotować dom na jego przybycie?

Zanim podejmiesz decyzję, która zaważy zarówno na życiu Twoim, jak i pupila, przede wszystkim zapoznaj się bliżej z opisem usposobienia pieska. Zwykle schroniska lub fundacje mają przygotowane opisy dla przyszłych opiekunów. Nie wystarczy kierować się tylko wyglądem, im więcej będziesz wiedzieć, tym łatwiej podjąć odpowiednią decyzję. 

Psy ze schronisk, czy przytulisk zwykle wymagają dużo uwagi i cierpliwości. Wiele z nich może mieć za sobą traumatyczne przeżycia. Nowe okoliczności, zapachy i ludzie powodują, że pies może na początku poczuć się zagubiony i wystraszony. Zarówno adoptowany szczeniak, jak i dorosły czworonożny przedstawiciel potrzebuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji i miejsca. To na nas spoczywa odpowiedzialność, zapewnienia mu przede wszystkim bezpiecznego i przytulnego domu. 

Przygotuj swój dom najlepiej jak potrafisz na przybycie nowego członka rodziny.

W ramach odpowiedniej wyprawki dla psa, warto przede wszystkim zadbać o dobre miejsce do spania. Początkowo pies może wybierać różne miejsca na odpoczynek w Twoim domu. Jest to dla niego nowa sytuacja i nie powinno się psa zmuszać do spania w wybranym przez Ciebie posłaniu. Co ważne, legowisko powinno być odpowiedniej wielkości. Warto zadbać, by było ono bezpiecznym schronieniem, gdzie nowy członek Twojej rodziny będzie chciał sypiać na co dzień. W chwili gdy poczuje się zagrożony, na przykład podczas wizyty niespodziewanych gości, będzie mógł się w nim schować i po prostu przeczekać nie komfortową dla niego sytuację. Posłanie dla pieska powinno znajdować się w ustronnym miejscu, najlepiej z dala od przejść, żeby nie mógł spokojnie odpoczywać niczym nie rozpraszany. 

W sklepach z akcesoriami zwierzęcymi możemy znaleźć mnóstwo rodzajów legowisk dla psa. Najciekawsze wśród nich są te, które możemy łatwo utrzymać w czystości i które zapewnią psu wygodne i bezpieczne miejsce dla odpoczynku. Te w formie miękkiej poduszki - zwykle są przeznaczone dla psów najmniejszych ras, te w formie kanapy - mogą się okazać idealne dla większych psów. Z kolei typu ponton - z obrzeżem wyższym od posłania, zapewniają podparcie leżącemu na nim psu. Ostatnio na popularności zyskują legowiska typu buda. Mają one niewielkie zadaszenie. Niewątpliwie jest to ich atutem, ponieważ piesek może się odseparować, odpocząć i zrelaksować, co jest niezwykle ważne dla psów, które zmieniły właściciela i dołączyły do Waszej rodziny prosto z adopcji. 

Wśród wszelkich ofert, warto rozejrzeć się za tą, najbardziej dopasowaną do potrzeb Twojego pieska. Budka dla psa od Psia Kość wyróżnia się wytrzymałością i wykonaniem z wysokiej klasy materiałów. Niewątpliwie zapewni komfort wypoczynku twojemu psu już od pierwszych dni jej użytkowania. 

Oprócz legowiska, podstawowa wyprawka powinna zawierać także miskę, akcesoria do pielęgnacji, smycz, lub szelki. W wielu sklepach przeznaczonych dla czworonożnych pupili znajdziesz mnóstwo niezbędnych akcesoriów dla Twojego pupila. Wśród nich wiele propozycji leżanek i materacy, a także legowisk, które Twój piesek na pewno pokocha. Wybór takiego posłania nie jest skomplikowany. Wszystkie legowiska dla psa Psia Kość są wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla swojego pupila.

Pamiętajmy, adopcja psa, to odpowiedzialny krok. Decydując się na przygarnięcie do domu psa ze schroniska starajmy się mu zapewnić dużo swobody i przestrzeni. Niewątpliwie dla niego, jak i dla Was to nowa i stresująca sytuacja. Każdy szczegół w Waszym wspólnym życiu jest bardzo istotny. Miska, legowisko, czy smycz to zapewne ważny dodatek do zaangażowania, cierpliwości i miłości, które możecie mu oferować. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%