Zamknij

Jak zabezpieczyć drewniany domek na jesień?

13:50, 26.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:50, 26.09.2022

Nie tylko ważne jest zabezpieczenie wnętrza budynku drewnianego, ale również trzeba to zrobić na zewnętrz. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób zapewnić należytą ochronę np. drewnianej elewacji! Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zabezpieczyć dom z drewna,
  • czym jest kitowanie bali drewnianych,
  • jakie są zalety kitowania bali drewnianych,
  • czym charakteryzuje się prawidłowo wykonane uszczelnienie.

Z jakich powodów konieczne jest zabezpieczenie drewnianego domku na sezon jesienno-zimowy?

Bardzo ważne jest zadbanie o to, aby domek drewniany był dobrze zabezpieczony na sezon jesienno-zimowy. Z tego względu, iż takie budynki są wysoce narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych, a także wpływ szkodników. W przypadku, gdy nie będą odpowiednio pielęgnowane i konserwowane, dojdzie do ich zniszczenia oraz degradacji. Drewno może być solidne, ale nie oznacza to, że nie ulega wpływowi niskich temperatur, silnych wiatrów, promieniowaniu UV, wilgoci i deszczu. Musisz wiedzieć, że ten materiał dostosowuje swoją objętość do warunków otoczenia. 

Co warto wiedzieć na temat kitowania bali drewnianych?

Nie można zapomnieć o uszczelnieniu domów drewnianych! Wykonanie tego zabiegu jest konieczne. Dzięki niemu budynek będzie mieć zagwarantowane optymalne warunki termoizolacyjne. W celu pozbycia się szczelin, przeprowadza się kitowanie bali. Kitowanie bali drewnianych to proces, który niweluje pęknięcia w balach lub belkach. Podczas niego stosowane są specjalistyczne środki. Z tej usługi możesz skorzystać w KMI Pro System. Wykonują ją profesjonaliści, a więc możesz spodziewać się spektakularnych efektów! 

Jak zabezpieczyć dom z drewna?

Jak zabezpieczyć dom z drewna? W odpowiedzi na to pytanie, warto omówić proces kitowania bali. Do nałożenia kitu uszczelniającego używa się pistoletu mechanicznego. W ten sposób dokładnie można wypełnić połączenia i krawędzie. W przypadku większych szczelin i pęknięć stosuje się sznur dylatacyjny, który uzupełniany jest kitem. Należy także wspomnieć o szpatułkach z zaokrąglonymi końcami, które wykorzystuje się do rozprowadzenia i wstępnego wygładzenia uszczelniacza.

Czym charakteryzuje się prawidłowo wykonane uszczelnienie?

Prawidłowo wykonane uszczelnienie przede wszystkim charakteryzuje się tym, że:

  • jest odporne na promieniowanie UV,
  • zachowuje stałą giętkość,
  • nie jest podatne na działanie pleśni i owadów. 

Kitowanie bali drewnianych. Podsumowanie

Warto wiedzieć, że kit najlepiej jest nakładać na drewno, które nie jest niczym pokryte. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W przypadku, jeśli masz w planach malowanie, lepiej przed tym procesem, przeprowadzić kitowanie bali drewnianych. Warto powierzyć to zadanie profesjonalistom z KMI Pro System. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zostało ono wykonane prawidłowo. Najważniejsze są efekty tego zabiegu. Przede wszystkim przeprowadzenie go, całkowicie niweluje zjawisko przewiewu! Ograniczy również koszty za ogrzewanie domu. Musisz wiedzieć, że możliwe jest też aplikowanie kitu np. na przejściach między drewnem i betonem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%