Zamknij
REKLAMA

Czy markizy na taras to rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa?

11.54, 20.09.2022 materiał partnera
pixabay

W nowoczesnym budownictwie ceni się przede wszystkim rozwiązania wygodne, praktyczne, innowacyjne i niedrogie. A tarasy stanowią jedno z tych miejsc, które przygotowuje się szczególnie pieczołowicie – właśnie ze względu na fakt, że są przeznaczone do wspólnego, rodzinnego odpoczynku i dedykowane wszystkim letnim imprezom z przyjaciółmi. Warto więc przyjrzeć się alternatywom dla tradycyjnych rozwiązań – jak właśnie markizy tarasowe. 

Co wyróżnia markizy na taras? 

Markizy na taras różnią się od tradycyjnego zadaszenia w zasadzie wszystkim. Warto więc zacząć od samej konstrukcji – lekkiej, zwykle aluminiowej, dopasowanej dokładnie do konkretnego tarasu. Po przygotowaniu stelażu z wysięgnikiem, dopasowanym pod względem szerokości i długości, przychodzi czas na wybór odpowiedniej tkaniny dekoracyjnej. Tutaj każdy inwestor ma prawdziwe pole do popisu, ponieważ najwięksi i najlepsi polscy producenci naprawdę starają się, żeby ich oferta była naprawdę szeroka i bogata. 

Wiadomo więc już, że markizy na taras wyróżnia konstrukcja, wygląd oraz wizualna strona. Warto przy tym dodać, że są znacznie praktyczniejsze w dzisiejszych czasach, niż instalowane na stałe zadaszenie, nawet najładniejsze. 

Jakie markizy na taras stosowane są najczęściej? 

Generalnie markizy na taras można podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Na rynku można znaleźć m.in. modele kasetowe. Charakteryzuje je właśnie specjalna kaseta, do której po sezonie można całkowicie schować i zabezpieczyć markizę wraz ze stelażem. Pozostaje wtedy w zasadzie niewidoczna. Nieco uproszczonym modelem jest markiza z półkasetą. W jej przypadku na czas niepogody czy zimy można zwinąć samą tkaninę i umieścić ją pod daszkiem zabezpieczającym ją do kolejnego sezonu. Najtańszym rozwiązaniem jest wersja bez kasety. W tym wypadku trzeba całość po prostu zdemontować. 

Wyboru markiz na taras można dokonywać również ze względu na inny parametr, a dokładniej na sposób jej obsługi. Tańszym i powszechniej spotykaną opcją jest zwijanie i rozwijanie manualne, stosowane przede wszystkim w modelach bezkasetowych. Bardziej nowoczesne i eleganckie są wersje automatyczne, zwijane za pomocą montowanego w zestawie silnika elektrycznego. Ta opcja jednak będzie trochę więcej kosztować. 

Producenci nigdy nie narzucają z góry konkretnych rozwiązań, zawsze te kwestie powierzają samym inwestorom. Tak więc to właśnie do ciebie należy ostateczna decyzja, jaki rodzaj markizy na taras będzie odpowiadał Ci najbardziej. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%