Zamknij
REKLAMA

Praca jako opiekunka osób starszych to sposób na polepszenie swojej sytuacji finansowej

13:31, 13.06.2022 | materiał partnera

W niepewnych czasach wcale niełatwo zdobyć zawód, który przynosi konkretne profity finansowe. Rynek usług opiekuńczych stanowi bezpieczną przystań dla tych osób, które z chęcią zajmą się niesieniem pomocy w codziennych sprawach swoim podopiecznym w wieku senioralnym. Praca ta, oprócz korzyści materialnych, daje ogromną satysfakcję osobistą każdemu, kto chce czuć się potrzebny i swoją pracą wspierać osoby starsze i schorowane.

Jakie zadania wchodzą w zakres w opieki nad osobą starszą?

W zakres codziennych czynności związanych z opieką nad seniorem wchodzi m.in. wsparcie w dbaniu o higienę, a także ubieranie, pomoc w myciu zębów czy czesanie włosów. Podczas pobytu w domu podopiecznego opiekunka osób starszych ma za zadanie zadbać także o najbliższą przestrzeń, to znaczy ścielić łóżko, prać i prasować odzież czy myć naczynia po posiłku. Na liście jej obowiązków znajduje się również robienie zakupów i przyrządzanie posiłków. Czasami może się zdarzyć, że najbliżsi seniora poproszą opiekuna o załatwienie drobnych sprawunków na mieście, takich jak na przykład formalności w urzędzie bądź na poczcie. Warto być również przygotowanym na spędzanie czasu ze swoim podopiecznym i towarzyszenie mu na przykład podczas spacerów. Do obowiązków opiekuna należy również monitorowanie bieżącego samopoczucia i stanu zdrowia podopiecznego. W razie nagłego pogorszenia należy zawiadomić służby medyczne lub rodzinę.

Jak szukać ofert pracy dla opiekunek osób starszych?

Najłatwiej znaleźć legalne i bezpieczne zatrudnienie, korzystając z wyszukiwarki ofert pracy, dostępnej na stronie agencji Promedica24. Najnowsze ogłoszenia znajdziesz na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Ile zarabia opiekun osób starszych?

Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od kilku czynników. Znaczenie będzie miał na pewno czas trwania kontraktu. Istotna jest też kwestia tego, czy pod opieką pozostawia się jednego, czy też dwoje podopiecznych (co zdarza się w przypadku starszych małżeństw). Na ostateczną kwotę zarobków może wpływać także znajomość języka obcego. Warto mieć na uwadze, że praca jako opiekun osób starszych w Niemczech bez znajomości języka także jest możliwa. Pensja za wykonywaną pracę to jednak nie wszystko. Ciekawym dodatkiem może być premia dla opiekuna, który poleci osobę do pracy – wówczas polecający ma szansę na bonus w wysokości od 150€ do 250€. W przypadku polecenia 3 osób dodatkowy zarobek sięga nawet 600€. Inną korzyścią może być podjęcie decyzji o przejściu spod skrzydeł innej firmy do Promedica24. Opiekunka osób starszych uzyska jednorazowy bonus w wysokości 200 euro. Jest on wypłacany wraz z pierwszą wypłatą.

Jakie korzyści wynikają z pracy jako opiekunka seniora w Niemczech?

Wynagrodzenie jest podstawową korzyścią, wynikającą z pełnienia roli opiekunki osób starszych w Niemczech. Jednak to nie jedyne powody, dla których wiele kobiet decyduje się na podjęcie zatrudnienia. Spore znaczenie w tym temacie ma możliwość niesienia realnej pomocy starszym, często schorowanym i niedołężnym osobom. Opcja wyjazdu z kraju zamieszkania i zmiany perspektywy również bywa korzystna dla opiekuna. Pozwala nie tylko spojrzeć z dystansu na problemy dnia codziennego, ale również zasmakować czasowego życia w innym kraju. Szansa na podciągnięcie swoich umiejętności w języku niemieckim również bywa doceniana przez opiekunki osób starszych. Nie bez znaczenia jest też obcowanie z inną kulturą oraz wyrobienie w sobie większej otwartości i przyjazności względem innych narodowości. Często seniorzy po pewnym czasie zaczynają przyjaźnić się ze swoimi opiekunami, a wzajemne relacje i wytworzone więzi są bardzo wzruszające i obu stronom przynoszą satysfakcję. Praca kontraktowa, dająca możliwość czasowego skupienia się wyłącznie na obowiązkach zawodowych, a następnie tylko na życiu prywatnym, również ma swoje zalety. Starzejące się społeczeństwo europejskie potrzebuje i będzie stale potrzebować specjalistów w zakresie opieki senioralnej – osób pełnych empatii, którym niestraszny jest kontakt i wspieranie starszych podopiecznych. Dlatego też można przypuszczać, że kolejne lata będą dla osób parających się tym zawodem pełne wyzwań i możliwości. Warto je więc w pełni wykorzystać.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%