Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda życie w Ameryce?

08:34, 19.05.2022 | materiał partnera

Stany to kierunek często wybierany przez Polaków. Dane statystyczne wskazują, że mieszka tam nawet 10 mln osób polskiego pochodzenia. Aby odnaleźć się w nowym miejscu, należy przede wszystkim doskonale poznać język, ale również kulturę Amerykanów. W ten sposób łatwiej bezie zrozumieć pewne różnice i szybciej zaaklimatyzować się w obcym miejscu. Wielu Polaków marzy o spełnieniu filmowego American dream. Jak jedna w rzeczywistości wygląda tam życie? Pierwszym zaskoczeniem mogą być płatne studia, o czym dowiesz się więcej we wpisie na blogu: https://estavisa.pl/blog/. Co jeszcze warto wiedzieć?

Plusy mieszkania w Stanach Zjednoczonych

Mieszkając w Ameryce, człowiek może liczyć na otwartość i tolerancję ze strony innych osób. Duża różnorodność etniczna i mieszanka kulturowa sprawiają, że szybko można poczuć się tam jak w domu, choć jednocześnie tak duża różnorodność może być jednocześnie przyczyną wielu napięć społecznych. Warto wiedzieć, że Ameryka jest bardzo zróżnicowana pod względem terenu i rozmiar, dzięki czemu w jednym państwie można znaleźć wszystko, czego się szuka. Góry, palmy, ocean - oto Ameryka. W czasach, gdy pieniądze są silnie uzależnione od aktualnej sytuacji politycznej, lepiej zarabiać w dolarach niż złotówkach. Dolary prezentują też inną wartość nabywczą. To oznacza, że inna jest ilość rzeczy, którą można zakupić za 100 zł niż za 100 

Minusy mieszkania w USA?

Choć niewątpliwie Ameryka zachwyca i przyciąga wielu turystów każdego roku, mieszkanie w niej na stałe wiąże się również z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Pierwszą z nich jest niewielka liczba dni wolnych od pracy. Jest ich mniej niż w Polsce. Poza świętami religijnymi (Boże Narodzenie i Wielkanoc), obchodzonych jest zaledwie kilka świąt federalnych. W związku z tym Amerykanie spędzają zdecydowanie więcej czasu w pracy. Aby w ogóle zacząć żyć w Ameryce, należy ubiegać się o wizę związaną z zatrudnieniem. Całą procedura jest jednak czasochłonna i wymagająca, a do tego nie zawsze kończy się sukcesem.

Najlepszym rozwiązaniem jest ubieganie się o wizę studencką. Jednak, jeszcze raz warto podkreślić, ze edukacja w Stanach Zjednoczonych jest płatna, o czym dowiesz się szczegółowo na stronie inetrnetowej: https://estavisa.pl/blog/. Alternatywą jest wiza związana z wyjazdem do pracy, ale również tutaj należy spełnić restrykcyjne warunki. Najprostszym rozwiązaniem jest delegacja do oddziału firmy znajdującego się właśnie w USA. Omawiając standardy życia w Ameryce, nie sposób nie wspomnieć o konsumpcjonizmie, którego Ameryka jest najlepszym przedstawicielem. Amerykanie uwielbiają kupować. Nie bez powodu Stany kojarzone są z McDonaldem, Iphone’em czy innymi, rozpoznawalnymi w świecie markami. Każda okazja jest odpowiednia, aby wydawać pieniądze.

Podsumowując, życie w Ameryce może wydawać się spełnieniem marzeń, ale nie jest pozbawione licznych mankamentów. Znaczenie mają tutaj przede wszystkim różnice związane z sytuacją życia w Polsce, w tym prywatną opieką medyczną czy odpłatnymi studiami.

Więcej na temat życia w USA znajdziesz na stronie https://estavisa.pl/blog/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%