Zamknij
REKLAMA

Kolorowe skarpetki dla dzieci czy dorosłych - dlaczego nie warto się ograniczać?

00.00, 12.01.2022 materiał partnera

Jak można nadać kolorów szarej codzienności? Na przykład wystrojem pomieszczenia, ciekawymi dodatkami, no i ubraniem. Barwne ubranie poprawia humor i dodaje pewności siebie. Oczywiście, nie każda sytuacja pozwala na taki swobodny ubiór. Wówczas można uzupełnić garderobę, chociaż jednym kolorowym elementem. A raczej parą elementów, bo mogą być nimi kolorowe skarpetki.

Kolorowe skarpetki – młodzieżowy wyraz buntu?

Dawniej, kolorowe skarpetki kojarzyły się wyłącznie z dziećmi. W dziecięcej garderobie zawsze dominują żywe kolory i wzory, a skarpetki są oczywistym jej dopełnieniem. Takie elementy ubioru u najmłodszych, nigdy nikogo nie dziwiły. Z biegiem czasu, kolorowe skarpetki przekonały też do siebie nastolatków. Na ich stopach zaczęły pojawiać się coraz odważniejsze barwy, często nawet łączone nie do pary. Jednym z powodów jest fakt, że młodzi ludzie lubią demonstrować swoją niezależność i prawo do własnego zdania. Poprzez kolorowe skarpetki mogą zaznaczyć swoją osobowość i dodać do niej odrobinę szaleństwa, a sobie dodać odwagi. Do szkoły, na randkę, na spotkanie z przyjaciółmi – kolorowe skarpetki wszędzie zaznaczają swoją obecność. Promowane przez influencerów, youtuberów i inne gwiazdy mediów społecznościowych, stają się coraz bardziej popularne.

Pary nie do pary, czyli skarpetka skarpetce nie równa

W ostatnich latach, skarpetki w różnych odważnych kolorach, zagościły  na stopach dorosłych. Coraz chętniej zakładają je, nie tylko panie, ale też panowie, i to nie tylko w zaciszu mieszkania. Kolorowe skarpetki już dawno przekroczyły domowe progi i ruszyły w świat, do pracy, na randki, na biznesowe spotkania. Ten wesoły, odzieżowy akcent chętnie noszony jest, między innymi, przez artystów, urzędników, polityków, biznesmenów i dziennikarzy. Wzrost zainteresowania kolorowymi skarpetkami sprawił, że rynek tej branży ma coraz bogatszą ofertę. Na przykład sklep internetowy TakaPara, który posiada w swoim asortymencie skarpety, różnego rodzaju i z różnego materiału. Mogą to być skarpety wełniane, bawełniane, nowoczesne lub w stylu vintage. Ich wzory mogą być tematyczne, związane, na przykład ze sportem, jedzeniem, roślinami, zwierzętami, państwami i wieloma innymi elementami. Mogą być neonowe, jednokolorowe lub nie do pary, jak też oryginalnie zdobione przez uznanych polskich grafików.

Długie skarpetki – krótki dystans. W tym szaleństwie jest metoda

Na kolorowe skarpetki, coraz częściej decydują się nauczyciele, lekarze pediatrzy i inne osoby pracujące na co dzień z dziećmi. Zazwyczaj, ze względu na wykonywany zawód, ich ubiór ma raczej stonowane barwy lub jest wręcz wymaganym uniformem. Skarpetki, natomiast, mogą być dowolnego koloru; na tyle dyskretne, by nie kłóciły się z całością, i na tyle długie, aby jednak były widoczne. Kolorowe skarpetki dodają swobody w kontaktach z dziećmi, poprawiają im humor i skracają dystans z nimi. Z podobnego założenia wychodzą też politycy i biznesmeni, którzy decydują się zakładać kolorowe skarpetki pod eleganckie spodnie od garnituru. Ogólny wygląd ma nadać im powagi i podkreślić ich autorytet. Jednocześnie, kolorowy akcent w postaci skarpet, ma na celu ocieplenie tego wizerunku i właśnie skrócenie dystansu. Czy to obiad z kontrahentem, czy polityczna debata, czy też spotkanie z wyborcami – kolorowe skarpetki zazwyczaj spełniają swoją rolę. Sprawiają, że patrzy się przychylniejszym okiem na noszącą je osobę i, wbrew pozorom, skupia większą uwagę na tym, co ma do powiedzenia. To kolorowe skarpetki przyciągają wzrok, ale jednocześnie ich właściciel wydaje się intrygujący i warty bliższego poznania.

Wybór skarpet jest tak samo ważny, jak wybór każdej innej części garderoby. Przede wszystkim, skarpetki powinny być wygodne, praktyczne i miłe dla stóp, ale ich wygląd też ma znaczenie. Teraz wiadomo, że mogą mieć różne barwy i różne wzory, takie, na jakie tylko ma się ochotę. Przy wyborze skarpet nie warto się ograniczać. Poprawiają nastrój noszącej je osoby, a przy okazji sprawiają, że odkrywa ona w sobie duszę dziecka.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%