Zamknij
REKLAMA

Jaki dostęp do Internetu wybrać najlepiej

00:00, 31.12.2021 | materiały partnera

Dostęp do Internetu, i w ogóle Internet, jest obecnie potężnym narzędzie w komunikowaniu się, zdobywaniu i pracy. Prawdopodobnie większość z nas nie jest w stanie wyobrazić świata bez tego medium, Internet używany jest w mobilny sposób, jednak jego stacjonarna wersja i jakość są o wiele bardziej korzystne, i przede wszystkim ważniejsze dla użytkowników.

Firmy zajmujące się stacjonarną wersją Internetu, bezustannie rozszerzają możliwości zarówno dla firm, jak również indywidualnych użytkowników. Taka wersja Internetu, mam wrażeniem, jest szczególnie ważna ze względu na czasy, w którym przyszło nam żyć. Mam tu oczywiście na myśli COVID - 19. Wiele firm przeszło na model hybrydowy, albo po prostu na pracę zdalną. Wówczas instalacja Internetu stacjonarnego jest szczególnie ważna, ponieważ jak zapewne większość z nas wie jest to bardziej stabilna usługa, ale też zapewnia wiele więcej możliwości. Mam tu na myśli prędkość i dużo większą niezawodność. ale również dodatkowe usługi, a Internet stacjonarny praktycznie jest dostępny cały czas, o co na bieżąco dbają również serwisanci. 

W dużych miastach, gdzie szczególnie rozwinięte są branże IT, czy usługi agencji reklamowych forma korzystania z sieci jest szczególnie ważna. Internet stacjonarny w Krakowie, czy w Warszawie ma niewątpliwie duże znaczenie, a firmy prześcigają się w swoich usługach, które są na bardzo wysokim poziomie. To powoduje większą sprawność działań firm, które korzystają z Internetu stacjonarnego. Przemieszczanie, podróże, etc., mają swoją mobilną korzyść z sieci. 

Poza wieloma zaletami i bardzo ogólnym porównaniem pomiędzy internetem mobilnym, a stacjonarnym, decydując się na ten drugi model, warto zastanowić się, jak szybkiego łącza potrzebujemy. Dla klasycznego użytkownika, korzystającego np. z serwisów filmowych, multimediów prędkość 400Mb/s myślę byłaby bardzo dobra. Inaczej sprawa wygląda z pasjonatami gier, gdzie wymagania dochodzą nawet do 1000Mb/s. Osoby korzystające z Internetu sporadycznie, myślę że prędkość 150Mb/s byłaby w sam raz. 

Summa summarum decydując się na internet stacjonarny możemy cieszyć się większą stabilnością połączenia. Warunki atmosferyczne nie mają większego wpływu na użyteczność, a osoby pracujące osiągają większy komfort wykonywanych zajęć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%