Zamknij

Jakie LEGO dla 6-latka?

13:33, 28.09.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:35, 28.09.2023
unsplash.com unsplash.com

Klocki Lego należą do najbardziej pożądanych zabawek na świecie. Bawią się nimi nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy z chęcią spędzają czas na tworzeniu nowych konstrukcji i składaniu kolejnych zestawów w swojej kolekcji. Jeśli szukasz prezentu dla dziecka w wieku 6 lat, również możesz pomyśleć o Lego. Sprawdź, jakie Lego dla 6 latka sprawdzi się najlepiej, a których serii unikać.

1. Lego Duplo dla maluchów

2. Lego City dla chłopców

3. Lego Friends dla dziewczynek

Lego Star Wars, Lego City, Lego Classic - to tylko część serii Lego, które są dostępne w sklepach. Prócz nich można również kupić Lego Duplo, City i Friends. Każda z serii rozwija kreatywność i logiczne myślenie, jednak sześciolatek nie będzie zadowolony, gdy otrzyma zestaw Lego niedopasowany do wieku bądź zainteresowań. Sprawdź, które zestawy Lego są najlepszym wyborem dla dzieci w wieku 6 lat.

Lego Duplo dla maluchów

Lego Duplo to seria dedykowana dla maluchów, która nie będzie ciekawa dla sześciolatka. Dziecko w wieku 6 lat będzie się przy niej zwyczajnie nudzić ze względu na niewielką liczbę klocków i niski poziom skomplikowania budowli, pojazdów lub figurek. Lego Duplo to większe klocki, zaprojektowane specjalnie dla małych dzieci i przedszkolaków. Są  bezpieczne i łatwe do chwytania, co ułatwia zabawę najmłodszym, dlatego warto wybierać je do budowania dla dzieci młodszych niż 6 lat.

Lego City dla chłopców

Lego City to z kolei seria, która dostarcza znakomitej zabawy starszym dzieciom. Obejmuje pojazdy, budynki i minifigurki, które nawiązują do miejskiej scenerii i pozwalają rozwijać wyobraźnię. Dziecko w wieku 6 lat z chęcią będzie się nimi bawić. To seria, którą lubią w szczególności chłopcy, lecz są również dziewczynki, które z chęcią spędzą czas na budowaniu konstrukcji z zestawów Lego City. Na uwagę w zestawach zasługują drobne elementy z ruchomymi częściami, które pozwalają budować konstrukcje o wysokim poziomie skomplikowania i naturalnym wyglądzie. Niektóre zestawy są dość trudne, dlatego 6-latek przy ich składaniu może potrzebować pomocy osoby dorosłej.

Lego Friends dla dziewczynek

Lego Friends to doskonały wybór dla 6-letnich dziewczynek. Dziewczynki lubią klocki z tej serii za kolorystykę, figurki płci żeńskiej oraz możliwość tworzenia domków podobnych do domków dla lalek. Z klockami Lego Friends dziewczynki mogą odgrywać scenki i bawić się w dom bez sięgania po klasyczne lalki. Dodatkowo serię Lego Friends można łączyć z klockami z innych serii, by stworzyć dom dla figurek lalek w centrum miasta Lego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%