Zamknij
REKLAMA

Korzystasz z tych miejsc? Na ich ekranach znaleźli bakterie kałowe!

15:14, 14.11.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Polacy przyzwyczaili się do korzystania z ekranów dotykowych w popularnych sieciach restauracji. Okazuje się jednak, że to bardzo niebezpieczne. Na ich powierzchniach znaleziono mnóstwo bakterii.

Od wielu lat mówi się o tym, że jedzenie w restauracjach typu fast food jest niezdrowe, a przede wszystkim niezwykle bardzo kaloryczne. Wyniki badań pokazują też, że jedna z najpopularniejszych restauracji jest siedliskiem bakterii. Sytuacja jest bardzo poważna, co pokazują ostatnie wyniki badań.

Podczas kontroli sprawdzano wybrane lokale McDonald's w całej Europie. Jak donosi portal "Metro", który opublikował wyniki badań, na wielu ekranach znaleziono bakterie, między innymi kałowe. Mogą one wywołać wiele chorób zagrażających życiu. Skąd na ich powierzchni znalazły się tak groźne mikroorganizmy? Okazuje się, że na ekrany przenoszą je sami klienci, którzy nie myją rąk po wyjściu z toalet.

Problem bakterii kałowych skomentował rzecznik sieci McDonald's. Przekonuje, że załogi sklepów na bieżąco kontrolują stan ekranów dotykowych.

Kioski w naszych restauracjach są regularnie dezynfekowane. Ma to miejsce co najmniej raz na kilka godzin. Bardzo dbamy o higienę w naszej sieci i o zdrowie naszych klientów  - powiedział w rozmowie z portalem "Metro".

W Gorlicach wprawdzie nie ma - i pewnie nie prędko, o ile w ogóle będą -  sieciowych fastfoodów (jedyną ogólnopolską siecią gastronomiczną, która ma swój lokal w naszym mieście jest największa sieć pizzerii Da Grasso, ale tam zamawianie odbywa się w sposób tradycyjny), w których tego typu urządzenia działają, ale przecież mieszkańcy powiatu gorlickiego mają do czynienia z takimi terminalami goszcząc w innych miasta. Mając na uwadze powyższą treść artykułu może warto poświęcić dłuższą chwilę by stanąć w kolejce i w tradycyjny sposób złożyć zamówienie? 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

jasjas

54 2

przeciez wszedzie to jest na kazdej klamce drzwi sklepów autobusow ,w bankomatach na pieniadzach 15:54, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

stasstas

8 3

jakby niektórzy myli ręce po zrobieniu k...y to by nie było 08:18, 15.11.2019


reyrey

15 0

Materiał sponsorowany? 08:39, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pacjentpacjent

22 1

Dotykową maszynę mamy w szpitalu przy pobierania słynnych numerków.Myślę że dziennie setki osób jej dotykają .I chyba każdy chory skoro tam jest ! 08:47, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ha hahaHa haha

8 1

To pewnie wina słabej jakości papieru w toaletach. Przedrze się i musztarda zostaje na palcu. ? 16:20, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LachimLachim

7 1

Oooo nie ostatni raz byłem w restauracji Mc... W Gorlicach nigdy więcej nie skorzystam z jej uslug... Bardzo dobrze ze ten artykuł się pojawił... 13:27, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wibowitwibowit

1 0

haha bakterie kałowe. jak sama nazwa mówi, każdy ma je w sobie. no bo każdy wydala kał nie? haha ale sensacja. 23:12, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA