Zamknij
REKLAMA

Szlak Architektury Drewnianej będzie nadal rozwijany!

11:51, 14.06.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

W związku z pojawiającymi się informacjami dot. Szlaku Architektury Drewnianej Zarząd Województwa Małopolskiego zwrócił się do redakcji naszego portalu z prośbą o publikację faktycznego stanu rzeczy w tym temacie.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o dofinansowaniu Małopolskiej Organizacji Turystycznej dodatkową kwotą 700 tys. zł. Kwota ta umożliwi m.in. dalszy rozwój Szlaku Architektury Drewnianej, stworzenie programu rozwoju turystyki górskiej i promocję Małopolskiej Trasy Smakoszy.

Pomysł utworzenia Szlaku Architektury Drewnianej narodził się blisko 20 lat temu z inicjatywy władz Małopolski. Obecnie szlak liczy 255 obiektów, które są zlokalizowane na terenie wszystkich małopolskich powiatów, w ponad 100 gminach.

Obiekty należące do Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej to prawdziwe turystyczne perełki. Zależy nam na dalszym rozwijaniu tej inicjatywy, stąd decyzja o przyznaniu dodatkowych środków, które pozwolą zachować piękno naszego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Plany na przyszłość – program budowy schronisk i rozwoju Głównego Szlaku Beskidzkiego

Jeszcze w tym roku MOT chce opracować program rozwoju turystyki górskiej. Zostaną w nim ujęte m.in. kwestie związane z przygotowaniem programu wspierania budowy nowych schronisk oraz poprawy infrastruktury schronisk już istniejących. W dokumencie znajdą się również informacje o planach dalszego rozwoju Głównego Szlaku Beskidzkiego na terenie Małopolski, a także ochrony górskiej przyrody oraz edukacji przyrodniczo-historycznej.

Małopolska Trasa Smakoszy

Małopolska może poszczycić się także niezwykłym bogactwem kulinarnym. Mamy nie tylko wiele wspaniałych regionalnych produktów i potraw, ale także miejsc, gdzie można tych specjałów zakosztować. Mając to na uwadze, MOT już od kilku lat certyfikuje karczmy regionalne skupione w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy. Celem tej inicjatywy jest powiązanie ze sobą właścicieli restauracji i producentów produktów regionalnych poprzez wspólną promocję oraz działania edukacyjno-szkoleniowe.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

velovelo

16 3

Ścieżki rowerowe zróbcie! postawcie na turystykę rowerową bo naprawdę okolice są piękne tylko nie ma jak zwiedzać bo pieszo za daleko,a tłuc się rowerem po głównych drogach zwłaszcza po krajówce rowerem razem z tirami nic przyjemnego a nawet niebezpieczne - coś wiem o tym...a samochodem zwiedzać to już nie to. 12:58, 14.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GośćGość

5 0

Dokładnie! Rowery to jest to!🙂 17:31, 14.06.2019


CzłowiekCzłowiek

0 3

Ścieżki rowerowe są wyznaczone. A kto chce zwiedzać, ten nawet chętnie na pieszo pójdzie. 21:10, 14.06.2019


JanekJanek

2 0

Z łaski wcześniej było dotacji ponad milion na 255 obiektów to bardzo niewiele. Gdzie minister kultury pytam komu sypie kasą. 21:47, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone