Zamknij
REKLAMA

Coraz więcej pracy po nocnych opadach deszczu

07:02, 24.05.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj
foto: Paweł Dutka rzeka Ropa

Intensywne opady deszczu, do jakich doszło minionej nocy przyczyniły się do tego, że strażacy mieli więcej niż ręce pełne roboty. Przelewająca się przez brzegi rzek i potoków oraz niemieszcząca się w przydrożnych rowach woda poczyniła sporo utrudnień.

[POGODA]1558674425629[/POGODA]

W Gorlicach tradycyjnie już jednym z najbardziej newralgicznych miejsc przy dużych opadach deszczu jest ulica Stróżowska z płynącym na jej odcinku potokiem Stróżowianka. Występująca woda, która nie mieściła się w korycie potoku zalała drogę, która przez pewien czas była zamknięta oraz wdarła się do piwnic pobliskich domów. 

Bardzo źle wygląda sytuacja w powiecie gorlickim. Walka z wodą trwa między innymi w Libuszy, Bieczu, Binarowej. Zbieramy szczegółowe informacje na ten temat, będziemy wdzięczni za Waszą pomoc w postaci przesyłania zdjęć z najbliższej swojej okolicy, co pozwoli nam kompleksowo zobrazować sytuację hydrologiczną i skalę utrudnień bądź zniszczeń w naszym powiecie. 

Po godzinie 19 dnia wczorajszego sytuacja nieco sytuacja się ustabilizowała, ale po nocnych opadach sytuacja stała się bardzo dynamiczna. Po godzinie 1.30 w nocy doszło do diametralnego pogorszenia się warunków w efekcie, czego zaczęły do nas spływać liczne zgłoszenia o pomoc. Do chwili obecnej to jest do godziny 8.00 odnotowaliśmy 46 zdarzeń. Najgorzej sytuacja wygląda na gminie Biecz, a szczególnie w miejscowościach Binarowa, Libusza, Korczyna. W samym Bieczu wzbierająca się woda dochodziła praktycznie do granicy jezdni DK 28. Inne alarmy i połączone z nimi akcje ratownicze dotyczyły między innymi Bobowej, Zagórzanach, Moszczenicy. W tym momencie nie jestem w stanie bardziej precyzyjnie podać szczegółowych informacji w związku z tym, że wyjeżdżam do kolejnego zgłoszenia – powiedział w krótkiej rozmowie z GORLICE24.pl młodszy brygadier Dariusz Surmach z KP PSP Gorlice

[ALERT]1558674455605[/ALERT]

Bobowa -- zdjęcie od Dariusza

Bobowa -- zdjęcie od Dariusza

ul. Spacerowa w Gorlicach - zdjęcie od Krzysztofa

okolice Biecza

okolice szkoły w Libuszy, zdjęcie od Krzysztofa

rzeka Ropa na wysokości restauracji Mimoza w Libuszy - zdjęcie od Tomasza

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

jannjann

4 8

klimkówka wode zrzuca więc będzie ciekawie 09:26, 24.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja573Ja573

12 2

Po co ludzi straszysz.Klimkówka cały czas wodę zrzuca.Jest prawie 10 mln m3 rezerwy.Więc raczej nic nie powinno się złego stać. 09:40, 24.05.2019


bossboss

0 1

Klimkówka czekała na takie opady ponieważ już było widać dno !!! 07:56, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone