Zamknij

Mali mistrzowie z Sękowej

10:15, 03.10.2019 Jarosław Rozpłochowski Aktualizacja: 00:42, 06.10.2019
Skomentuj

Za nami Mistrzostwa Małopolski U12 i U14. Po kilku dniach zmiennej pogody nad Krakowem pojawiło się słoneczko, które uśmiechnęło się do najmłodszych małopolskich lekkoatletów uczestniczących w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Padło ponad 100 rekordów życiowych oraz bardzo wiele wartościowych wyników, które są jednymi z czołowych w statystykach polskiej lekkiej atletyki w najmłodszych kategoriach wiekowych.

378 – ta imponująca liczba mówi wszystko. Tyle dziewcząt i chłopców zgłosiło się do uczestnictwa w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci, które odbyły się na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Spora część zawodników startowała nie tylko w jednej konkurencji, tzw. osobo starty zamknęły się liczbą 712.

W tych zawodach wystartowała kilkunastoosobowa grupa zawodników z UKS Maraton Sękowa.

Rywalizacja rozpoczęła się od rzutu piłeczką palantową, w której Wiktoria Galas zawodniczka UKS Maraton Sękowa rzutem na odległość 31m zdobyła srebrny medal

W tym samym czasie toczyła się emocjonująca walka w skoku wzwyż w kategorii U14 w której zdecydowanie z wynikiem 148cm wygrał zawodnik UKS Maraton Sękowa Daniel Pawełczak zostając Mistrzem Województwa Małopolskiego. Jego kolega Patryk Ołpiński skokiem na wysokość 144cm zdobył srebrny medalNa drugiej skoczni tym razem w dal startowały najmłodsze nasze zawodniczki siostry Wiktoria i Martyna Galas. Ostatecznie nasze zawodniczki skokami na odległość 4.06 i 4.04 zajęły piątą i szóstą pozycję.

Po rywalizacji chłopców rozpoczęły się skoki wzwyż dziewcząt i tu w kategorii U12 w ślady Daniela poszła kolejna nasza zawodniczka Marta Gyba, która skokiem na wysokości 125cm wywalczyła również tytuł Mistrzyni Województwa Małopolskiego. Druga nasza zawodniczka w tej konkurencji Martyna Galas wynikiem 120cm zajęła trzecie miejsce.

Później zawodnicy rywalizowali w konkurencji pchnięcia kulą(4kg), w której debiutowało dwóch zawodników UKS Maraton Sękowa Patryk Ołpiński drugie miejsce z wynikiem 7.56m i Bartłomiej Dusza piąte miejsce z wynikiem 7.35m. W ostatniej konkurencji Mistrzostw w sztafecie szwedzkiej(bieg na 400/300/200/100m) zawodnicy UKS Maraton Sękowa w składzie Daniel Pawełczak, Mateusz Olszański, Mikołaj Prajsnar i Patryk Ołpiński zdobyli srebrne medale.

Bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy Zuza Pałys – 1000m(3:46,08), Kacper Pałys – 1000m(3:47,04), Marcelina Szarek – 150m(24,72)p.pal(18.00), Kinga Stanuch – 500m(1:52,18).