Zamknij
REKLAMA

Zdynia. Policjanci odnaleźli zagubioną turystkę

14:20, 16.01.2019 | Agnieszka Przybyłowicz
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci pomogli 62-letniej turystce, która zagubiła się podczas pieszej wycieczki w Zdyni. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia kobieta została odnaleziona i bezpiecznie powróciła do miejsca zakwaterowania.

[ALERT]1547644757971[/ALERT]

Dziś tj. w środę 16 stycznia, około godz. 0.20 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach został powiadomiony, że wypoczywająca na terenie powiatu gorlickiego mieszkanka Tarnowa, która samotnie wybrała się na pieszą wędrówkę w Zdyni, nie powróciła do pensjonatu. Jak ustalono, kobieta zeszła ze szlaku turystycznego, którym się poruszała, ponieważ intensywne opady śniegu uniemożliwiły jej orientację w terenie.

W działania poszukiwawcze, poza policjantami, zaangażowani byli również strażacy oraz ratownicy GOPR. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Policji rozpoczęli poszukiwania od miejsca, gdzie kończy się szlak turystyczny, kierując się w stronę miejscowości Gładyszów. W trakcie penetracji terenu, w przydrożnym polu dostrzegli zagubioną turystkę. Natychmiast udzielili wyczerpanej kobiecie pomocy w dotarciu do drogi, po czym przewieźli ją do pensjonatu, w którym była zakwaterowana.  

Pamiętajmy, że w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nietrudno zejść z wytyczonego szlaku i stracić orientację w terenie. Jeśli planujemy piesze wędrówki - zwłaszcza zimą – powinniśmy odpowiednio się do nich przygotować.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone