Zamknij
REKLAMA

Hańczowa. Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla

09:48, 08.01.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Kilka minut przed godziną 2.30 w nocy jedna z mieszkanek Hańczowej korzystając z nr 112 poinformowała służby ratunkowe, że jej 17-letni syn najprawdopodobniej uległ zatruciu tlenkiem węgla. 

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Na miejsce zgłoszenia bezzwłocznie skierowano druhów z OSP Uście Gorlickie oraz zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy przybyli na miejsce wykonali niezbędne pomiary stężenia tlenku węgla w powietrzu jednak urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Obecni na miejscu ratownicy medyczni po przebadaniu młodego mężczyzny stwierdzili, że prawdopodobną przyczyną złego samopoczucia było zaburzenie pracy serca.

Każde zgłoszenie o możliwości zatrucia się tlenkiem węgla jest przez strażaków traktowane z jak największą powagą. Nie bez powodu bowiem w minionym roku strażacy z KP PSP Gorlice wyjeżdżali, aż 29 razy do zdarzeń w których urządzenia detekcyjne wykryły tlenek węgla, w wyniku tych zdarzeń zostało poszkodowanych 18 osób.

Straż Pożarna prowadzi kampanie społecznościową „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w ramach, której odbywają się pogadanki z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Zachęcamy do zakupu czujników tlenku węgla, dymu, a także gaśnic. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku zakupu czujnika nie należy sugerować się wyłącznie ceną tylko zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak długi okres gwarancji urządzenia, który powinien wynosić minimum 5 lat. Dobry czujnik powinien też posiadać wyświetlacz informujący nas o zawartości tlenku węgla w powietrzu, takie modele można zakupić w kwocie około 100 zł – mówi w rozmowie z GORLICE24.pl młodszy brygadier Dariusz Surmacz z KP PSP Gorlice. 

[ALERT]1546937208618[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone