Zamknij
REKLAMA

Bobowa. Spotkanie Inwestorów Strefy Aktywności Gospodarczej

19:30, 14.02.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Bobowej odbyło się spotkanie dotyczące zasad i funkcjonowania przedsiębiorstw w nowo utworzonej Strefie Aktywności Gospodarczej znajdującej się w miejscowości Siedliska. Spotkanie poprowadził Wacław Ligęza burmistrz Bobowej z inicjatywy którego powstała w.w. Strefa, w krótkiej prezentacji przedstawił najważniejsze informacje dotyczące powstałego obszaru Strefy Aktywności Gospodarczej.

Na spotkaniu obecni byli lokalni przedsiębiorcy – potencjalnymi inwestorzy w SAG w Siedliskach, którym Gmina oferuje 7 kompleksowo uzbrojonych działek w sieć wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz teletechniczną. Powierzchnia poszczególnych działek przeznaczonych do zainwestowania kształtuje się od 1 ha do 3 ha. Istnieje możliwość nabycia dowolnej ilości działek pod określoną działalność. W spotkaniu wzięli udział takżeDyrektor Działu Obsługi Inwestora Krakowskiego Parku Technologicznego Pani Krystyna Sadowska oraz Koordynator Projektów Krakowskiego Parku Technologicznego Pan Jacek Bielawski, którzy w przygotowanej prezentacji multimedialnej przedstawili preferencyjne warunki skorzystania z pomocy publicznej z tytułu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Dla przypomnienia, Strefa Aktywności Gospodarczej znajduje się w miejscowości Siedliska przy drodze wojewódzkiej nr 981 relacji Zborowice – Grybów – Krzyżówka – Krynica-Zdrój oraz w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej nr 96 Tarnów – Leluchów wraz z bocznicą. Strefa Aktywności Gospodarczej oddalona jest od drogi krajowej nr 28 o 14 km, natomiast od autostrady A4 o ok 50 km.

Kompleksowe uzbrojenie terenu było możliwe dzięki realizacji projektu pn. „Strefa Aktywności Gospodarczej w miejscowości Siedliska, Gmina Bobowa” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu stanowi 4 340 397,44 zł, z czego dofinansowanie wyniosło: 3 171 038,81 zł.

źródło: UM Bobowa

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA