Zamknij
REKLAMA

Bobowa nagrodzona na Zamku Królewskim w Warszawie

14:28, 27.08.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

Było wielu znakomitych gości z Polski  i z Europy Wschodniej, reprezentanci najwyższych urzędów w kraju. Były przemówienia i odczytywanie specjalnych listów. Oprawę artystyczną zapewnił znakomity Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tak wyglądała uroczysta Gala Wręczenia Nagród Finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017, która odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Wśród 50 finalistów Konkursu zaproszonych na uroczystą Galę do Warszawy nie zabrakło Gminy Bobowa, która otrzymała podwójną nagrodę za inwestycję zrealizowaną w 2017 roku pod nazwą „Zmiana sposobu użytkowania poddasza na sale lekcyjne w budynku Szkoły Muzycznej w Bobowej”. To szczególny sukces ze względu niezwykle silną konkurencję w postaci ponad 540 zgłoszonych inwestycji ze wszystkich zakątków Polski.

Jestem dumny, że mogę reprezentować Gminę Bobowa w tym wyjątkowym i ważnym dla wszystkich Polaków miejscu – na Zamku Królewskim w Warszawie. Dziękuję za to Mieszkańcom i Samorządowcom Gminy Bobowa. Cieszę się, że inwestycje, które wspólnie realizujemy są dostrzegane daleko poza granicami naszej Gminy i nagradzane przez niezależnych i profesjonalnych ekspertów z całej Polski – powiedział burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Plebiscyt “Modernizacja Roku” to prestiżowy, ogólnopolski konkurs branży budowlanej pod patronatem naukowym najlepszych polskich uczelni. Jego celem jest odnotowanie najlepszych modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji w skali całego kraju. W konkursie tym nie ma miejsca na przypadek. Zgłoszone inwestycje są wnikliwie analizowane i wizytowane na miejscu przez niezależne Jury z Warszawy. W gronie osób oceniających znajduje się czołówka polskich profesorów i ekspertów związanych z branżą budowlaną. Komisarzem Konkursu jest Pan Roman Pikuła – Prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Wręczenia nagród i wyróżnień dokonali przedstawiciele ministerstw i organów administracji państwowej. Za zmiana sposobu użytkowania poddasza na sale lekcyjne w budynku Szkoły Muzycznej Gmina Bobowa uzyskała aż dwie nagrody, niezależnie od:  Kapituły Konkursu oraz ogólnopolskiego wydawnictwa branży budowlanej ROM-DOM. Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oprócz pamiątkowych dyplomów i statuetek otrzymał także gromkie brawa z sali po prezentacji zdjęć odrestaurowanego Dworu Długoszowskich.

XXII Ogólnopolski Konkurs Otwarty „Modernizacja Roku 2017: odbył się pod patronatem:

Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa
Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Podsekretarza Stanu Sławomira Mazurka w Ministerstwie Środowiska
Podsekretarza Stanu Jana Widery w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego
Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP
Pełnomocnika Rządu ds- Osób Niepełnosprawnych
Marszałka Województwa Opolskiego
Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
Instytutu Badawczego Dróg i Mostów

źródło: UM Bobowa

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

A-linkaA-linka

3 2

Mam pytanie do władz gorlickiego Ratusza. Czy modernizacja gorlickiego parku była zgłoszona do konkursu ? Koszt podobno kilka milionów złotych plus koszt renowacji i "upiększenia" szaletu. Była szansa na nagrodę :( 20:50, 27.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NowakowskiNowakowski

4 1

To było zwykłe sprzątanie parku i w tej kategorii nie ma nagród. 00:11, 28.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone