Zamknij
REKLAMA

Bobowa. Edward Linde-Lubaszenko wystąpił w spektaklu "Wysocki"

16:58, 04.06.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 2 czerwca w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbył się spektakl oparty na wspomnieniach Włodzimierza Wysockiego i Mariny Vlady. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Teatr Nowy z Krakowa.

Spektakl w reżyserii Piotra Siekluckiego jest artystycznym wyrazem uznania dla postaci wielkiego barda Władimira Wysockiego.  Przedstawienie pokazuje sporną relację zachodzącą między ojcem i synem oraz postać Wysockiego – zdolnego inteligenta, zbuntowanego wobec władzy.

Bogaty w utwory muzyczne spektakl stworzony został na podstawie tekstów: Mariny Vlady „Przerwany lot”, Umierałem sto razy”,  Janusza Korczaka i listach przyjaciół Wysockiego. Przedstawienie było aktorskim głosem buntu wobec władzy i systemu ZSRR.

W role głównych postaci wcielili się aktorzy Teatru Nowego w Krakowie: Edward Linde-Lubaszenko oraz Piotr Sieklucki, którzy zostali narodzeni brawami po wspaniale wystawionej sztuce. Artyści przyjęli kwiaty i gratulacje z rąk Sekretarz Gminy oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

źródło: Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone