Zamknij
REKLAMA

Z kielnią po finał

11:15, 08.02.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej Kamil Kożuch, Bartłomiej Gniadek i Robert Myśliwiec zostali finalistami 47. Ogólnopolksiego Turnieju Wiedzy Budowlanej "Złota Kielnia". Opiekunem był nauczyciel przedmiotów zawodowych Janusz Średniawa.

W dniach 31. 01- 2. 02 odbył się w Poznaniu centralny finał ogólnopolskiego turnieju wiedzy budowlanej Złota Kielnia. Ten najważniejszy dla szkół budowlanych z całej Polski turniej odbywa się w trakcie trwania Targów Budownictwa „BUDMA” co zdecydowanie podnosi jego prestiż.

ZSZ w Bobowej reprezentowało trzech uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje okręgowe w Gliwicach.

W kategorii: wykonywanie robót dekarskich trzecie miejsce zajął Kamil Kożuch, czwarte Bartłomiej Gniadek. W kategorii roboty posadzkarskie i okładzinowe piąte miejsce zajął Robert Myśliwiec. Cała trójka uczestników uzyskała miano finalisty turnieju i zwolnienie z właściwego egzaminu kwalifikacyjnego. Gratulacje!!!

W tym roku była to już 47 edycja tego turnieju, który wymaga od uczestników dużej wiedzy teoretycznej, znacznych umiejętności praktycznych, znajomości zasad organizacji pracy, bhp i zdecydowanej odporności na stres, gdyż turniej odbywa się w hali targowej przy obecności licznej grupy zwiedzających i bardzo wymagającego jury.

Do finału dostają się najczęściej uczniowie z dużych szkół zlokalizowanych w większych miastach. Tym bardziej cieszy fakt udziału trójki finalistów uczących się w stosunkowo niedużym ZSZ w Bobowej.

Zwiedzając w wolnym czasie wystawy targów budownictwa uczniowie jeszcze raz mogli przekonać się o słuszności wyboru zawodu związanego z budownictwem, które przeżywa obecnie ogromny rozwój, z czym łączy się bardzo duże zapotrzebowanie na fachowców oraz wynagrodzenia znacznie przewyższające inne branże. Dla młodych ludzi to pewny sposób na szybkie zatrudnienie, wysokie zarobki i daleko idącą możliwość wyboru miejsca pracy.

Opiekunem przygotowującym uczniów do eliminacji i finału turnieju był nauczyciel przedmiotów zawodowych Janusz Średniawa.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.zsz.bobowa.pl/

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ROBIROBI

6 3

Mistrzowsko władają kielnią i pustakami :) 16:59, 08.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AryskafanderAryskafander

2 0

To źle? Przecież to wspaniale mieć fach w rękach, umieć coś zrobić, coś co przydaje się ludziom, ładnie wygląda, i można z tego być po prostu zadowolonym... 21:52, 11.02.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


XX

7 1

No i dobrze, gratulacje! 12:07, 10.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone