Zamknij
REKLAMA

Absolutorium dla burmistrza Biecza

08:24, 27.06.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Podczas sesji w dniu 26 czerwca 2019 r. Rada Miejska w Bieczu udzieliła jednogłośnego absolutorium burmistrzowi Biecza w kwestii wykonania budżetu za rok poprzedni. Odbyła się ponadto debata nad raportem odnoszącym się do stanu Gminy Biecz, po której burmistrz Biecza również otrzymał jednogłośne wotum zaufania.

Czerwcowa Sesja Rady Miejskiej w Bieczu stała się także okazją do wręczenia powierzeń obowiązków nowym dyrektorom: Rafałowi Szarłowiczowi oraz  Monice Orlewskiej, którzy zarządzać będą: Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 2 w Bieczu, a także tymczasowego powierzenia obowiązków Tomaszowi Dżule, który pokieruje  Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowicach do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora tej placówki. Ponadto gratulacje burmistrza Biecza i Przewodniczącego Rady odebrał Maciej Mendowski, młody sportowiec z UKS Wiertmet, zdobywca brązowego medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Świętokrzyskie 2019” w piłce ręcznej. 

Dochody z budżetu za rok 2018 zostały zrealizowane w kwocie 79 mln zł, natomiast wydatki wyniosły 87,6 mln zł. W stosunku do budżetu planowanego udało się wypracować nadwyżkę w kwocie 8,6 mln zł.  Radni oraz obecni na sesji przedstawiciele jednostek organizacyjnych i mieszkańców złożyli osobiste gratulacje Mirosławowi  Wędrychowiczowi - burmistrzowi Biecza oraz Iwonie Czeluśniak - Skarbnikowi Gminy Biecz, doceniając ich zaangażowanie w rozwój gminy. Burmistrz podziękował radnym Rady Miejskiej, Pani Skarbnik oraz Dyrektorom Jednostek Organizacyjnych za współpracę i działania zmierzające do naprawienia trudnej sytuacji Gminy Biecz. Jednogłośne absolutorium to efekt ciężkiej pracy na rzecz dobra wspólnego naszego samorządu oraz skoordynowanej  i zgodnej współpracy burmistrza i Rady Miejskiej.

W czasie sesji analizowane był także problemy stanu mienia komunalnego Gminy Biecz, działalności merytorycznej oraz z realizacji planów finansowych jednostek kultury działających na terenie Gminy za 2018 oraz infrastruktury drogowej wraz z uregulowaniem stanów prawnych dróg gminnych na terenie Gminy Biecz w roku poprzednim.

Radni podjęli uchwały między innymi w sprawach:

  • zmian w budżecie Gminy Biecz na 2019 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Biecz,
  • zarządzenia poboru podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso,
  • wyrażenia zgody na zbycie w drodze przetargów ustnych ograniczonych działek, stanowiących własność Gminy Biecz,
  • powołania Przewodniczącego oraz ustalenia składu Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Bieczu.

 

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Dobry LewDobry Lew

22 4

Wędrychowicz w Bieczu tworzy nową matematykę, dochody 79 mln zł, wydatki 87,6 mln zł, ale mówi, że ma nadwyżkę 8,6 mln zł. Strata u niego to nadwyżka! W gminie Gorlice myślą tradycyjnie, dochody - 75 mln zł, wydatki - 81 mln zł, więc deficyt to 5,6 mln.
Kłamstwo ma krótkie nogi, ale to kłamstwo jest bez nóg. 12:09, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jojo

7 1

Niektóre wsie w Gminie Biecz zaczynają się cofać z powodu ,, nie ma kasy,, ale Biecz ma się dobrze inwestycje idą bo wsie to dojne krowy i w mieście nie trzeba o nic walczyć tu musi być bo tu jest urząd.Tak to jest jak się ma miasto i wieś w jednym.Wiadomo co będzie na początku.Lepiej jest w społecznościach typowo wiejskich gdzie zarządza Wójt. 10:57, 29.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zibizibi

3 1

panowie pewnie z Libuszy
komentuja
12:29, 29.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

4 0

A w szkołach po staremu, pracy dla młodych brak za to jest dla emerytów. Chora sytuacja by w każdej niemal szkole pracowali emeryci którzy już pobierają emeryturę kosztem młodych. 20:43, 03.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone