Zamknij
REKLAMA

Miejsca całodobowego pobytu w ŚDS

09:56, 30.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Od jutra tj. 1 grudnia 2017 r., w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach – ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 18, uruchomione zostaną cztery miejsca całodobowego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi w tym z niepełnosprawnością sprzężoną i spectrum autyzmu.

Zarząd Powiatu, po dokonaniu wizji lokalnej w internacie z udziałem dyrektora ZS nr 1 Janusza Krycy, postanowił  użyczyć dodatkowe pomieszczenia o powierzchni 60 m kw. z przeznaczeniem na potrzeby ŚDS dla całodobowej opieki, o co wnioskował do Zarządu Powiatu burmistrz Biecza.

Aktualnie trwają prace remontowe i adaptacyjne w udostępnionych pomieszczeniach. Realizuje je Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu, która to organizacja prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z Filią w Gorlicach, w wyniku powierzenia tego zadania przez Gminę Biecz. Środki finansowe na remont w wysokości 152 tys. zł pochodzą od Wojewody Małopolskiego.

Ponadto dla poprawy bezpieczeństwa Zarząd Powiatu planuje zabudowę schodów wejściowych, by zabezpieczyć je przed opadami deszczu i śniegu, a użytkowników przed poślizgiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone