Zamknij
REKLAMA

Zmarł Tadeusz Pabis

15:00, 06.07.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Pan Tadeusz Pabis, pisarz, poeta, publicysta, regionalista, nafciarz, pasjonat historii i założyciel Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii w Libuszy.

Urodził się 13 lipca 1930 r. w Dominikowicach. Pracował w spółdzielni krawieckiej „Nasza Praca” w Gorlicach i w Zakładzie Poszukiwania Nafty i Gazu w Jaśle.

Pisarz, poeta, prozaik, publicysta. Spod jego pióra wychodziły nie tylko książki, ale i artykuły publikowane w różnych czasopismach. Niektóre z jego publikacji to: „Lotnicze wspomnienia”, „Gorlickie Zagłębie Naftowe”, „Śladami gorlickich naftowców”, czy „Wspomnienia nafciarza”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród, między innymi „Gorliczanin 1997”, „Złote Pióro” czy wyróżnienie „Mosty Starosty”.

Prawdziwy pasjonat historii i przemysłu naftowego. To właśnie on wraz z żoną Anną stworzył Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii  w Libuszy, prezentujące zabytki związane z początkami przemysłu naftowego w regionie. Prezes Regionalnej Fundacji Upowszechniania Historii Przemysłu Naftowego w Regionie Gorlicko – Bieckim.

Był honorowym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej, honorowym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej, honorowym członkiem Towarzystwa przyjaciół Biecza i Ziemi Bieckiej, honorowym członkiem Klubu Seniora Naftowca w Krakowie, członkiem Klubu Literatów i Artystów przy Krośnieńskim Domu kultury w Krośnie. Został odznaczony Złotą Odznaką Racjonalizatora Produkcji, Honorową Złotą Odznaką Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowego.

Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego ubolewania.

źródło; UM Gorlice

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

WPWP

15 1

Spoczywaj w pokoju....(*) 16:12, 06.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

libuszanka62libuszanka62

2 0

SPOCZYWAJ W POKOJU WIECZNYM..... 19:43, 10.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone