Zamknij
REKLAMA

"Beskidy" z Dominikowic promowały powiat na Ukrainie

12:23, 27.09.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

Zespół folklorystyczny „BESKIDY” z Dominikowic promował powiat gorlicki i nasz pogórzański folklor na II Międzynarodowym Folklorystycznym Festiwalu „ORNAMENTY-FEST” na Ukrainie. W festiwalu uczestniczyły także zespoły z Chorwacji oraz Ośrodków Kultury miasta Lwów.

Organizatorem festiwalu było Centrum Rozwoju Ukraińskiej Kultury i Samoorganizacji. „Beskidy” pojechały do Lwowa na zaproszenie dyrektora festiwalu Lidii Plakhtiy i wzięły udział w trzech koncertach.

Na początek w miejskim Pałacu Kultury we Lwowie odbył się koncert inauguracyjny. Następny miał miejsce w Domu Narodowym miasta Pustomyty, gdzie odbył się wspólny koncert zespołu folklorystycznego "Beskidy" pod kierunkiem Romana Korbicza oraz zespołów tanecznych i muzycznych Pustomytskiej Szkoły Muzycznej.

Zespół „Beskidy” uczestniczył także we wspólnym przemarszu przez centrum miasta zespołów biorących udział w  festiwalu wraz z uczestnikami Forum Lwowskich Towarzystw Narodowo-Kulturowych i Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Zwieńczeniem festiwalu był koncert galowy na scenie pod pomnikiem Tarasa Szewczenki we Lwowie.

W wolnym czasie zespół „Beskidy” zwiedzał Lwów. Miał również możliwość obejrzenia opery Don Pasqual w wykonaniu Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu oraz udziału w koncercie Orkiestry Symfonicznej z repertuarem Bethowena, Ludkewycza i Mendelsona, który miał miejsce w kościele św. Marii Magdaleny we Lwowie.

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lolololo

3 4

Brawo "Beskidy", Brawo dyrektor Roman Korbicz, Brawo Jego orkiestra, Brawo zespoły kultury gminy Gorlice na głowę bijące miejskie tak zwane Gorlickie Centrum Kultury. Dyrektor GCK powinien się uczyć od ośrodków kultury Gminy Gorlice!!! 22:01, 27.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone