Zamknij
REKLAMA

Wójt Guzik ojcem chrzestnym „Dominika”

16:51, 21.05.2017 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Społeczność Dominikowic świętuje dzisiaj 120 lecie istnienia w swojej wsi Ochotniczej Straży Pożarnej. Od dziś oficjalnie w szeregach OSP Dominikowice służbę pełni także „Dominik” nowy wóz bojowy, który zastąpił po ponad 40 latach służby gaśniczą Tatrę.

Polowa msza święta odprawiona w niedzielne popołudnie rozpoczęła oficjalne uroczystości jubileuszu 120-lecia istnienia i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, której założyciele dwanaście dekad temu był Stanisław Moskal.

Obecnie OSP Dominikowice liczy sobie 65 członków, z czego ponad 20 jest wysoko wykwalifikowanymi ratownikami mogącymi nieść pomoc w różnych nieszczęśliwych okolicznościach. Przy OSP działa też orkiestra dęta oraz grupa mażoretek.

Skoro jednostka obchodzi zacny jubileusz nie gorszy może być prezent. A takim stał się fabrycznie nowy wóz bojowy marki MAN o wartości ponad 800 tysięcy złotych.

Auto zostało w dniu dzisiejszym oficjalnie przekazane do służby zanim to jednak nastąpiło zostało poświęcone, a symbolicznego aktu nadania imienia „Dominik” dokonali rodzice chrzestni w osobach Janiny Dulęby (długoletni dyrektor dominikowickiej szkoły) oraz wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik. Klucze do nowego auta osobiście wręczył Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak.

Dominik na służbie zastąpił mocno wysłużoną Tatrę, która ochotnikom z Dominikowic służyła przez blisko pół wieku, a teraz trafiła do jednej z jednostek strażackich… na Ukrainie.

Jubileusz 120-lecia istnienia OSP Dominikowice był też okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej aktywnych druhen i druhów.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbyła się część artystyczna.

Miło nam poinformować, że oficjalnym Patronem Medialnym jubileuszu 120-lecia OSP Dominikowice był portal GORLICE24.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA