Zamknij
REKLAMA

Urzędnicy w powiecie jak zawsze pracują pełną parą. Widać efekty!

08:38, 15.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
Zdaniem urzędników most w Jankowej i jego otoczenie prezentuje się jak w ekskluzywnych folderze reklamowym

Dobiegła końca największa powiatowa inwestycja mostowo-drogowa przełomu lat 2017-2018, czyli budowa nowego mostu w Jankowej na rzece Biała na drodze powiatowej Jankowa – Lipniczka. Obejmowała ona także przebudowę dróg dojazdowych z budową ronda oraz umocnienie brzegów rzeki.

Kosztowała 8,5 mln zł, w tym środki z budżetu państwa 3,5 mln zł, wkład własny powiatu gorlickiego – 4,5 mln zł i wsparcie gminy Bobowa 0,5 mln zł.
Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm, czyli Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa - jako lider, w partnerstwie z PDM GODROM z Gorlic. 

Jednak urzędnicy Starostwa Powiatowego nie ustają w staraniach przy pozyskiwaniu kolejnych środków na finansowanie następnych inwestycji na terenie powiatu.

Kolejne zadania inwestycyjne na drogach powiatowych podejmowane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego w 2018 roku dotyczą:

- przebudowy drogi powiatowej w Bieczu, czyli 1760-metrowego odcinka od obwodnicy Biecza, przez most i wiadukt do drogi Strzeszyn-Sitnica. Szacunkowa wartość zadania z wniosku aplikacyjnego wynosi blisko 4 mln zł. Zarząd Powiatu skutecznie aplikował o środki na ten cel i otrzymał dofinansowanie od Zarządu Województwa Małopolskiego w wysokości 3 mln zł. Inwestycja będzie realizowana przez powiat. Miasto Biecz przygotowało projekt tego zadania, które obejmie wykonanie promenady wjazdowej do Biecza z oświetleniem i ścieżką pieszo rowerową.

- budowy kanału ulgi potoku Zborowianka wraz z odcinkiem zakrytym pod drogą powiatową Łużna – Staszkówka – W ramach tej inwestycji nastąpi rozdział wód potoku na  dwie części. Popłyną one starym korytem pod istniejącym mostem i w razie potrzeby, przy intensywnych opadach deszczu, nowym korytem przez nowy, dodatkowy przepust ramowy.Wykonawcą inwestycji będzie firma Hażbud, a jej wartość -  409 tys. zł. Zadanie ma być wykonane do końca września 2018 r. 

- przebudowy dwóch odcinków drogi powiatowej Libusza-Kryg w Krygu o łącznej długości prawie 1 km – Obejmie ona poszerzenie jezdni, przebudowę nawierzchni, poboczy, rowów, odwodnienia. Ma poprawić dostęp do jednostek użyteczności publicznej: kościoła, szkoły, sklepu, zakładu pracy oraz jednostki OSP. Realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wykonawcą będzie PRDM w Jaśle, a wartość robót wyniesie 560 tys. zł. Zadanie ma być wykonane do końca sierpnia 2018 roku.

Dobiega końca przetarg na:

- remont drogi powiatowej Ropica Górna – Bartne na długości 1,4 km z planowanym terminem realizacji do końca października 2018 r.
- budowę mostu na potoku Sękówka w miejscowości Bodaki wraz z dojazdami. 
Szacunkowa wartość tych zadań to około 6,5 mln zł. Zarząd Powiatu podjął starania o pozyskanie dofinansowania z budżetu państwa oraz od Lasów Państwowych, które zadeklarowały 2,35 mln zł. W budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 2 mln zł. 

Kolejne plany inwestycyjne na drogach powiatowych to: 

- Przebudowa drogi powiatowej  Siedliska – Siedliska poprawiająca dostęp do terenów inwestycyjnych w gminie Bobowa w ramach RPO WM 2014-2020. Projekt znajduje się na liście rezerwowej. Szacunkowa wartość zadania 5,5 mln zł, a wnioskowana kwota dofinansowania - 4,1 mln zł.

- Zarząd Powiatu Gorlickiego złożył dwa wnioski do  Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju  oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. 

Dotyczą one:

- rozbudowy drogi powiatowej Jankowa – Stróżna – Szalowa na długości 184 m wraz z rozbiórką istniejących dwóch mostów i budową dwóch nowych mostów na potoku Stróżnianka w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Stróżna. 
Szacunkowa wartość zadania: 2,8 mln zł, a zawnioskowano o dotację - 2,205 mln zł.
- przebudowa drogi powiatowej Szymbark - Bystra – Szalowa na długości 787 m wraz z budową chodnika 256 m po stronie lewej i 692 m po stronie prawej w miejscowości Bystra. Szacunkowa wartość zadania: 1,8 mln zł, a zawnioskowano o dotację w wysokości 1,4 mln zł.

- Ponadto Zarząd Powiatu zabiega w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych o środki z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach środków na usuwania skutków klęsk żywiołowych. Zgłoszono do  dofinansowania remonty następujących dróg: Szymbark – Bystra – Szalowa, Uście Gorlickie – Nowica, Florynka – Izby, Sękowa – Rozdziele. Ogólna wartość szacunkowa tych zadań to 4,7 mln zł, a wnioskowana kwota dotacji – 3,9 mln zł.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

kochanka tatusiakochanka tatusia

19 13

Bo jak widać w Starostwie w wydziale pozyskiwania funduszy zewnętrznych nie ma ludzi z przypadku czy "po znajomości" Tam najwyraźniej pracują tylko i wyłącznie kompetentne osoby. Stąd te efekty! 10:06, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ha ha haha ha ha

0 0

ha ha ha 08:02, 18.05.2018


Agata PartykaAgata Partyka

48 9

Czyli da się wybudować most bez budowy "obwodnicy"?! Da się pozyskać środki?! Da się w kilka samorządów coś zbudować?! Tylko trzeba CHCIEĆ.
No i najważniejsze most z drogami dojazdowymi kosztował 8,5 mln zł - a więc jednak mam rację mówiąc o tym, że można połączyć osiedla za 10% tego co się chce wydać na obwodnicę!
...... to się nazywa wyłudzenie środków.......
Największe pretensje mam do naszych samorządów: miasta, powiatu i przede wszystkim gminy Gorlice, które zamiast podjąć współpracę to zwalają jedni na drugich. 10:57, 15.05.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

AntekAntek

3 16

1. Gdzie Pani uczyła się matematyki, bo z tego co cały czas się mówi obejście ma kosztować 40 mln, więc ni jak 10% z tego nie da 8,5mln ???
2. Naprawdę świetny pomysł - wybudować most i zostawić tak cudne drogi dojazdowe. Myśl inżynierska w tym pomyśle zakiełkowała, ale szybko uschła :(
3. Gdzie Państwo wielce protestujący byliście, kiedy przy innej drodze powiatowej podnoszono poziom asfaltu i tak przysuwano się do domostw, że teraz są systematycznie zalewane? 14:18, 15.05.2018


przemooprzemoo

1 17

Przecież obwodnica jet na planach, nic nie wiesz na temat... 15:29, 15.05.2018


srulsrul

2 14

najlepszy inżynier drogowo-mostowy w powiecie udzielił plebsowi części swoich mądrości. brawo! 07:38, 16.05.2018


Agata PartykaAgata Partyka

12 2

Kiepsko Panowie... czekałam na lepszy hejt.
~Antek 1. Nie wierz tak Kukli bo o samej koszuli skończysz. 2. Wyraźnie pisze z drogami dojazdowymi. 3. No proszę czy to nie od urzędników (burmistrza, starosty) powinieneś wymagać kontroli wykonania?
~przemoo Obwodnicy NIE ma w planach, nic nie wiesz na temat...
~srul najlepsi to są CI inżynierowie co planują drogę 50 cm od budynków. brawo! 09:44, 16.05.2018


renifer nicorenifer nico

40 1

A kiedy remont drogi powiatowej Zagórzany-Kobylanka-Dominikowice ?. Odcinek w Kobylance kilka lat po remoncie nadaje sie juz tylko do kapitalnej odbudowy. Ówczesny starosta M.Wędrychowicz mówił "..odbudowaliśmy drogę w niezłym standardzie.." Nooo prawda . W złym. 11:18, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aliali

15 3

Wybory blisko.Stop.Artykuł sponsorowany.Stop. 14:19, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lepsze totoLepsze toto

6 4

...niż bicie piany radnych miejskich o tym, że płacą za wywóz śmieci Empolowi taaaaakie pieniądze a firma im nic nie oferuje, poza ..wywozem śmieci :) I jak tu żyć, jak żyć ???! 19:55, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AryskafanderAryskafander

5 3

Firma oferuje jeszcze pakiet efektów wizualnych oraz prozdrowotnych inhalacji o działaniu odłożonym w czasie. I to dla całego regionu, nie tylko dla miasta. 14:26, 16.05.2018


mrówka_pracowitamrówka_pracowita

11 0

Ojejku, jaką ładną laurkę Pan redaktor namalował. Brawo Wy "urzędnicy w powiecie". 20:50, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

35 1

Jak starostwo będzie umieszczać most w Jankowej w folderach przedwyborczych to zapraszam do Bystrej i zareklamować te wspaniałe mosty i wyremontowane drogi w szczególności w Bieśniku.
To jest najlepsza reklama nieudolnych urzędników starostwa.
Z takim folderem wybory mają na 100% wygranę. 21:39, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

p. MACHOWSKI,P. FILIp. MACHOWSKI,P. FILI

36 1

Panowie obudźcie się, zanim telewizja was odwiedzi, jak wam wstyd nie jest wstyd, Panie Kaszyk jak Pan może jeździć codziennie "samochodem" po oranisku przez Bieśnik do Szalowej.Panowie z Zarządu ile lat ludziom obiecujecie remont drogi przez Bystrą do Szalowej a tu dopiero przetarg????????? Jeszcze mało Pan Machowski zrobił dla Libuszy,Pagorzyny. Ludzie opuście stołki jeśli nie potraficie zadbać o cały powiat,mam nadzieję, że do wyborów pójdą rozsądni ludzi i starych *%#)!& nie wybiorą. Przypomnę Panom urzędnikom, że Bystra oprócz Bielanki to najmniejszy odcinek do zrobienia asfaltu aby był na całym odcinku wsi, a nie w częściach, asfalt ten był robiony w latach 70- tych. 22:16, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gggg

4 2

Tak pracownicy starostwa są "MISTRZAMI" w pozyskiwaniu środków widać dookoła piękne drogi,chodniki, wyregulowane rzeki!!Powinni udać się do Gminy Sękowa i NAUCZYĆ pisać wnioski, a niereformowalni opuścić ciepłe stołki. 21:50, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone