Zamknij

Iskry Niepodległej również w Gorlicach! [VIDEO]

11:41, 09.06.2023 . Aktualizacja: 12:00, 09.06.2023
Skomentuj fot. UM w Gorlicach fot. UM w Gorlicach

Iskry Niepodległej to widowisko Biura Niepodległa o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne dostępne będą od 10 do 12 czerwca w naszym mieście!
 

Iskry Niepodległej zaparkują na placu przed gorlickim Ratuszem! Ekspozycję będzie można zwiedzać w sobotę i niedzielę (10 i 11 czerwca) w godz. 10 – 18 oraz w poniedziałek (12 czerwca) w godz. 10 – 16.

Co ważne, zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie.

Biuro Niepodległa zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.


Źródło info: Biuro Niepodległej / UM w Gorlicach

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%