Zamknij
REKLAMA

Pościg w gminie Sękowa! Samochód wpadł do rowu! Dlaczego 21 latek uciekał?

Paulina Zielińska Paulina Zielińska 16.36, 26.09.2022 . Aktualizacja: 16.54, 26.09.2022
Skomentuj Zdjęcie: KPP Gorlice
REKLAMA

Dwa dni temu - 24 września około godziny 21:30 w trakcie, przeprowadzania przez Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego rutynowej kontroli prędkości, funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu marki Renault, który w chwili wydania sygnału do zatrzymania rozpoczął ucieczkę drogą wojewódzką w kierunku miejscowości Sękowa.

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za uciekającym pojazdem marki Renault. Kierujący poruszając się drogami rożnej kategorii dopuścił się szeregu różnych wykroczeń, tj: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nie sygnalizowanie manewrów, jazda pod prąd na rondzie, jazda bez włączonych świateł od zmierzchu do świtu, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. - mówi asp. sztab. Gustaw Janas, rzecznik prasowy gorlickich policjantów.

Sprawca ucieczki po przejechaniu kilku kilometrów wpadł w poślizg i wjechał w przydrożny rów. Po unieruchomieniu samochodu, mężczyzna podjął się próby pieszej ucieczki, jednak w krótkim czasie został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Kierowcą samochodu okazał się być 21-letni mieszkaniec gminy Sękowa nieposiadający uprawnień do kierowania, przy którym który w chwili zatrzymania znaleziono substancje odurzające.

Mężczyzna przyznał się do ich przyjmowania, wobec czego od sprawcy zdarzenia pobrana została krew do badania, w celu potwierdzenia, czy w chwili ucieczki znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto ustalono, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.  

Mężczyzna został doprowadzony do KPP Gorlice, gdzie kolejnego dnia zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Jeżeli badania potwierdzą, że mężczyzna znajdował się ponadto po wpływem środków odurzających, zarzuty wobec niego zostaną rozszerzone. Jednocześnie 21-latek odpowie za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się w czasie ucieczki. - dodaje asp. sztab. Gustaw Janas, rzecznik prasowy gorlickich policjantów.

Zdjęcia: KPP Gorlice

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Betti Betti

24 9

Posadzić go i wysłać na odwyk mógł *%#)!& kogoś zabić Jego gębą powinna być pokazana 17:33, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodpisPodpis

17 12

Szkoda, że Policjanci go nie zastrzelili w obronie własnej a tak będziemy menela utrzymywać w *%#)!& 18:16, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


mjmmjm

15 2

Ciebie to mamusia musiała mocno tłuc po głowce, 19:22, 26.09.2022


By xBy x

4 8

Do mjm tatuś policjant mnie molestował :( 20:25, 26.09.2022


0%