Zamknij

czwartek, 16.05, godz. 19.00 - 21.15

Pawilon Historii Miasta Gorlice

Bilety: wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na koncert Stray Dogg z Serbii . To zespół z Belgradu (Serbia) poruszający się w obszarach folku, indie-rocka i americany. Liderem grupy jest Dusan Strajnić czyli Dukat Stray – wokalista, kompozytor i tekściarz. Zespół zadebiutował w 2011 albumem „Almost” i od razu stało się jasne, że oto narodziła się na Bałkanach nowa gwiazda, w żaden sposób nie związana z muzyczną estetyką regionu.

Idąc za ciosem, już rok później powstała kolejna płyta, „Fire’s Never Wrong”, a pozycja Stray Dogg była już w owym czasie tak silna, że udało im się pozyskać na sesję nagraniową samego Devendrę Banharta! Słynny bard z Los Angeles zaśpiewał gościnnie w utworze „Time”, który został zilustrowany odpowiednio poruszającym teledyskiem.
Współpraca z Devendrą zaowocowała zaproszeniami na największe festiwale na terenie byłej Jugosławii (EXIT, Mikser, MENT, Lake Fest, Love Fest, Sea Rock, Indirekt, American Night) oraz na koncerty i trasy w całej Europie (Niemcy, Austria, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja).
Później przyszła pora na album „Come Along Wind”. Stray Dogg nie zawiedli, dostarczając 8 nowych utworów o bólu i rezygnacji, ale także o inspirującej sile miłości. Jak to w życiu…
Ich na najnowsza płyta „Look At The Moon” została wydana kilka miesięcy temu. Właśnie ten krążek Serbowie będą promować w naszym kraju!
Stray Dogg w maju pojawią się w Polsce! W duecie. Warto ich sprawdzić na żywo!

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone