Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Nowa wystawa w Pawilonie Historii Miasta

11:06, 05.03.2019 | Agnieszka Przybyłowicz
REKLAMA
Skomentuj
foto: UM Gorlice

W poniedziałek 4 marca w Pawilonie Historii Miasta Gorlice miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Malarze XVI-XIX wieku”. Autorem wystawy, która prezentuje życiorysy, fotografie i dzieła wybitnych malarzy z tego okresu jest Wilfried de Meyer.

Jan Matejko, Wojciech Kossak czy Pablo Picasso, to tylko niektórzy z wielkich malarzy, z którymi sylwetkami możecie się Państwo zapoznać dzięki wystawie. Zgromadzonych gości w imieniu Burmistrza Rafała Kukli powitał Koordynator Biura Informacji i Promocji Marcin Gugulski, który podziękował Panu Wilfried de Meyer za przygotowanie w Pawilonie kolejnej ciekawej wystawy.

Wilfried de Meyer jest osobą nietuzinkową - pochodzi z Antwerpii w Belgii, ale już od dłuższego czasu mieszka w Gorlicach. Jako marynarz, a następnie kierowca TIR-a wiele podróżował, interesując się kulturą zwiedzanych krajów. Z czasem zainteresowania te przybrały formę kolekcjonerskich poszukiwań, a zgromadzone w ich wyniku bogate zbiory prezentowane są w wielu muzeach w Polsce i za granicą. Pan Wilfried posiada m.in. kolekcje medali, znaczków pocztowych, strojów ludowych, plakatów, kalendarzy, różnego typu przedmiotów ceramicznych, zabawek oraz bogaty zbiór sztućców. Swoje zbiory kolekcjonuje już od 50 lat. Wilfried de Mayer jest laureatem nagrody Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury. W ten sposób uhonorowano autora wystaw kolekcjonerskich obejmujących ponad 20 zagadnień tematycznych.

Wystawa będzie dostępna w Pawilonie Historii Miasta Gorlice do 28 marca 2019 roku. Serdecznie zapraszamy.

zródło informacji i zdjęć: UM Gorlice

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone