Zamknij
REKLAMA

Rzeźby, obrazy i koncert - w Kasztelu otwarto nowe wystawy! [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 21.50, 29.10.2022 . Aktualizacja: 21.56, 29.10.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

Sobotni wieczór (29.10.) pod znakiem kultury - w Kasztelu w Szymbarku otwarto dwie nowe wystawy. Wydarzenie zostało uświetnione koncertem formacji Opla.

Pierwsza wystawa, która została otwarta w sobotni wieczór prezentowana jest w oficynie dworskiej przy Kasztelu. Autorami dzieł - obrazów i rzeźby jest dwóch artystów - ojciec i syn, Piotr i Piotr Jr Woroniec. Jeden tworzy rzeźby, drugi maluje. Wystawa zatytuowana jest "Wspólne Światy" będzie dostępna przez najbliższy miesiąc. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z najciekawszych ekspozycji w tym roku prezentowanych w oddziale Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

Druga wystawa znanej wielu gorliczanom artystki - Marii Strzeleckiej prezentowana jest w samym Kasztelu. Obrazy przede wszystkim W nawiązują do korelacji świata zwierząt i ludzi. W trakcie wernisażu autorka przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu dla ukraińskiej armii. Zebrane środki artystka przekaże Andrijowi Lubce.

Na finał wydarzenia odbył się koncert formacji Opla (Piotr Bukowski - gitara, Hubert Zelmer - perkusja).

Maria Strzelecka, Mania

Doktor sztuk plastycznych. Absolwentka, a obecnie wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarka, ilustratorka, autorka filmów animowanych, gitarzystka basowa i wokalistka zespołów punkowych. Wielbicielka dalekiej Północy i całkiem bliskiego Beskidu Niskiego. Mama dwójki dzieci i opiekunka psa malamuta. Jej obrazy były wystawiane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Danii oraz Norwegii. Laureatka nagrody publiczności na festiwalu sztuki „Passion for Freedom” w Londynie. „Beskid bez kitu”, będący jej debiutem książkowym, otrzymał Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej wydanej w 2019 roku oraz nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY.

[FOTORELACJA]1909[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%