Zamknij
REKLAMA

Wzruszająca wystawa w gorlickim "Sokole" [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 19.10, 28.09.2022 . Aktualizacja: 19.10, 28.09.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

W środę  odbyło się otwarcie nowej wystawy w budynku Sokoła: "Dla ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata". W wydarzeniu uzupełnionym prelekcjami udział wzięła młodzież z gorlickich szkół.

Wystawa jest wyjątkowa i poruszająca, bowiem jest wyrazem hołdu dla żołnierzy, policjantów, strażaków i funkcjonariuszy innych służb, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby dla społeczeństwa. Ukazuje te osoby nie z perspektywy samej służby, którą pełnili, lecz od strony prywatnej - jako rodziców.

Otwarcie wystawy zostało wzbogacone prelekcjami przedstawicieli służb mundurowych, którzy opowiedzieli historie i przedstawili na prezentacji swoich kolegów, którym poświęcona jest wystawa. Cała sala gimnastyczna była wypełniona uczniami gorlickich szkół. 

Drugą częścią wydarzenia były stanowisko poszczegółnych służb - straży pożarnej, policji oraz sanepidu, na których można było się zapoznać chociażby z podstawowym sprzętem, którym posługuje się policja. Chętni mogli się także dowiedzieć szczegółów dotyczących wstąpienia w szeregi policji. 

[FOTORELACJA]1860[/FOTORELACJA]

Wystawa, która była już prezentowana w ponad 20 miastach Polski jest dostępna do 7 października. Organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Gorlicach, a partnerem Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach. Wystawa powstała w ramach kampanii społecznej Dorastaj z Nami prowadzoną przez Fundację o tej samej nazwie.

Warto nadmienić, że w ostatnich dniach na autostradzie A4 w Balicach niestety kolejny strażak - druh z OSP stracił życie pełniąc służbę, a jego żona - również strażak - została ranna.

[ZT]13078[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%