Zamknij
REKLAMA

Już wkrótce wyjątkowe targowisko muzyczne

11:28, 17.05.2022 | PB
Skomentuj zdj. ilustracyjne / pixabay
REKLAMA

Galicyjskie Targowisko Instrumentów to nowe wydarzenie poświęcone sztuce tworzenia instrumentów muzycznych, muzykowaniu i tańcom, dedykowane miłośnikom wielobarwnego świata muzyki. Odbędzie się w wyjątkowym i bogatym w tradycje regionie, w przepięknym renesansowym Kasztelu w Szymbarku.

Będą koncerty, tańce, warsztaty, opowieści, prezentacje pracowni i oczywiście wystawa wszystkich twórców instrumentów, którzy na targowisku zagoszczą.

To nie będzie zwykłe "targowisko". Podczas imprezy będzie można nie tylko obejrzeć instrumenty, ale również posłuchać gry na nich oraz.. spróbować samemu zagrać!

Oczywiście będzie można także kupić i sprzedać oraz samemu skonstruować proste intstrumenty muzyczne. Nie zabraknie tańców przez cały dzień!

Zapraszamy twórców z bliskiej okolicy, z całej Polski i krajów sąsiadujących z instrumentami tradycyjnymi, lutniczymi, historycznymi, rekonstruowanymi i autorskimi. Zapraszamy profesjonalistów i amatorów. Pasjonatów. Zapraszamy też osoby reperujące instrumenty, stroicieli, producentów i dostawców materiałów lutniczych, kolekcjonerów, muzykantów, badaczy, muzealników i wszystkich, których poniesie ciekawość. - piszą w zapowiedzi wydarzenia jego organizatorzy.

W ramach Targowiska, które odbędzie się 28 maja ( sobota ) zaplanowane są:

  • wystawy lutników i rzemieślników,
  • koncerty, warsztaty muzyczne i wspólne granie do tańca,
  • prezentacje, opowieści i wykłady tematyczne,
  • wystawy fotograficzne,
  • warsztaty inspirujące do wykonywania prostych instrumentów
  • całodzienna zabawa i nauka tańców tradycyjnych.

Zapraszamy wszystkich miłośników spontanicznego muzykowania i tańców. Namiot dedykowany tanecznikom będzie działał od 11:00 do 22:00! Tańczyć będzie można bez wytchnienia. - piszą organizatorzy

Dla chętnych na wsłuchanie się w opowieści zaplanowane są indywidualne prezentacje twórców i koncerty. A w oficynie wystawa wszystkich przywiezionych instrumentów. Oprócz tego warsztaty z robienia instrumentów dla dużych i małych. Wyszynk i zapewne też smakołyki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich powinny wszystkich skusić. Proszę państwa...

Zabierz ze sobą instrument, na którym grasz albo nad którym pracujesz. Przeszukaj domowe zakamarki. Może masz zakurzony, zdekompletowany, skarb. Zabierz go koniecznie. Na targu znajdziesz pomocną osobę, która nada mu nowe życie. Może masz śpiewnik, zdjęcia, wspomnienia o muzykantach, twórcach instrumentach. Weź te skarby/ pamiątki ze sobą. Podziel się swoją opowieścią.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WKRÓTCE!

Fundacja Inicjatyw Twórczych - Targowisko Instrumentów

Partnerzy projektu:

- Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów- Gorlicke Centrum Kultury- Ośrodek Kultury Gminy Gorlice- Muzeum Ziemi Bieckiej- Fundacja Muzyka Odnaleziona- Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - (Szkoła Muzyczna I i II stopnia) w Gorlicach- Centrum Kultury i Promocji Gmina Bobowa- Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej- Zespół Serencza / Stowarzyszenie - Promocji Twórczości Łemkowskiej

Wydarzenie „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022”.

Źródło: GCK Gorlice

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%