Zamknij

GKS. Niespodzianka na zakończenie jesiennej rundy

Piotr BoczońPiotr Boczoń 16:25, 12.11.2022 . Aktualizacja: 18:08, 12.11.2022
Skomentuj Fot. GKS Glinik Gorlice Fot. GKS Glinik Gorlice

W sobotę (12.11.) GKS Glinik rozegrał ostatnie spotkanie w ramach jesiennej rundy. Mecz w ramach 17 kolejki rozgrany został na wyjeździe z zajmującą dotychczas ostatnie miejsce w tabeli Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.

Ostatnie spotkanie tej jesieni okazało się niespodzianką dla kibiców GKS-u. Niestety nie do końca taką, jakiej oczekiwali. Mecz wyjazdowy z najsłabszą w tabeli Kalwarianką z jednej strony wydawał się tylko formalnością. Z drugiej strony dzisiejszy rywal to drużyna, której grę miejsce w tabeli nie do końca dobrze odzwierciedla - niemal w każdym meczu w tym sezonie jej zawodnicy zdobywali bramki.

Takie spotkania lubią być zaskakujące. W lepszej drużynie zawsze daje się odczuć rozluźnienie, a z kolei w słabszej ogromną motywację, by zdobyć jeszcze jakiekolwiek punkty. I niestety dokładnie ten scenariusz się sprawdził.

Gospodarze zaskoczyli swoją grą od samego początku i już w 12 minucie zobaczyliśmy pierwszego gola ( Hubert Paździorek 12"). Biało-niebiescy jednak nie odpuszczali gry i szybko mieliśmy piękną akcję zakończoną golem dla GKS-u. W 28 minucie Piotr Gogola zagrał do Damiana Śliwy, który wyprzedził bramkarza Kalwarianki i umieścił piłkę w bramce. Mimo usilnych starań obu drużyn do gwizdka kończącego pierwszą połowę nie zobaczyliśmy bramek.

Druga połowa wyrównana niemal do końca

Tak w skrócie można opisać drugą część meczu. W przepisowych 45 minutach nie zobaczyliśmy żadnej bramki i kiedy już można było się spodziewać pierwszego remisu w tym sezonie stało się coś, o czym wolelibyśmy zapomnieć. W 98 minucie spotkania (doliczony czas) Kuba Dziedzic posyłka piłkę w światło bramki Glinika i zamyka mecz wynikiem 2:1.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Glinik Gorlice 2:1 (1:1)

Teraz czas na przerwę zimową. Glinik jesienną rundę kończy na 11. miejscu z 24 punktami na koncie. Jednak zaraz po piętach biało-niebieskim depczą piłkarze Słomniczanki Słomniki, a minimalnie wyprzedza Beskid Andrychów. O układzie zadecydowały wyniki spotkań bezpośrednich.

Wiosenna runda z pewnością będzie bardzo emocjonująca i ciekawa!

źródło: polskapilka.net

źródło: 90minut.pl