Zamknij

Wielka feta na gorlickim stadionie! Glinik w nowej IV lidze! [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 22:54, 15.06.2022 . Aktualizacja: 21:18, 16.06.2022
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24 fot. PIotr Boczoń / Gorlice24

Ostatnie w sezonie spotkanie przed gorlicką publicznością było dla Glinika arcyważnym meczem. Wygrana z Tarnovią Tarnów zapewniła Biało-niebieskim utrzymanie IV ligi!

W ostatnim czasie Glinik balansował na 8. pozycji w tabeli ligowej i do dziś ważyły się losy utrzymania IV ligi. Ta od kolejnego sezonu będzie miała nową odsłonę. Będzie to de facto nowa, mocniejsza liga, utworzona z 16 najlepszych drużyn dotychczasowej IV ligi Małopolska Wschód i Małopolska Zachód (po 8 drużyn). Pozostałe kluby spadną do nowej V ligi.

Chociaż ewentualna przegrana nie pozbawiłaby całkowicie szans Glinika, to drużyna postawiła sobie jeden cel - wygrać!

Już od pierwszych minut można było widzieć dominację i presję Biało-niebieskich. Rywalizacja była bardzo dynamiczna, a goście musieli się bronić przed utratą bramki. Mieliśmy dużo długich i celnych podań, a grę gorlickich piłkarzy oglądało się naprawdę przyjemnie.

Mimo dynamiki gry pierwszy gol padł po stałym fragmencie gry. Po idealnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki trafił Łukasz Krzysztoń zdobywając pierwszy i jedyny gol pierwszej połowy.

Czerwona kartka

Druga połowa przyniosła nieco zmian w grze. Dużo większą aktywnością wykazali się goście. Mieliśmy też kilka zmian zawodników.

Z pewnością duży wpływ na ostateczny wynik miał faul jednego z zawodników Tarnovii. Kacper Stój wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez obrońcę. Chociaż była to próba ratowania sytuacji Tarnovii przyczyniła się do gola dla GKS-u. Sędzia w 57 minucie pokazał czerwony kartonik i wskazał rzut wolny niemal z linii pola karnego. Kacper Kukla wykonał go perfekcyjnie i na koncie Biało-niebieskich pojawił się drugi gol.

Dalszą grę goście musieli kontynuować w 10-tkę. Mimo to nie odpuścili walki o punkty i piłka wędrowała z jednej strony boiska na drugą. Niestety w 67 minucie chwila nieuwagi doprowadziła to utraty pierwszego i jedynego gola. Jednak ostatecznie to Glinik wykazał się dominacją na boisku. Trzeci punkt zdobył Damian Śliwa, a w doliczonym czasie (aż 6 minut!) bramkarza Tarnovii pokonał Kacper Piotrowski.

GKS Glinik Gorlice 4 : 1 Tarnovia Tarnów

W ten sposób Glinik zapewnił sobie pewne 8. miejsce w tabeli ligowej, a to oznacza dalszą grę w IV lidze. Ta w nowej odsłonie wystartuje już w sierpniu!

Po wygranej, radości nie kryli zarówno kibice jak i piłkarze. Na stadionie, a później w szatni zapanowała prawdziwa feta!

Nie zabrakło szampana i okrzyków radości! Zostajemy w czwartej, a w dodatku mocniejszej nowej lidze! GRATULACJE dla całej drużyny, trenera i całego klubu!

W najbliższą sobotę odbędzie się już ostatnie spotkanie w tym sezonie, które w tej chwili jest tylko formalnością. Rywalem na wyjeździe będzie Jarmuta Szczawnica, jedna z najsłabszych drużyn, zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli.