Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Ekumeniczna Olimpiada Sportowa

19:48, 13.09.2021 | Kamil Kwiatkowski
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę po raz 16 odbyła się rywalizacja w zawodach szachowych w ramach Ekumenicznej Olimpiady Sportowej. Coroczne zmagania w różnych dyscyplinach sportowych integrują różne grupy wiekowe wokół zdrowej rywalizacji i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. 

Stara zasada głosi "trening czyni mistrza", więc możliwość sprawdzenia siebie w rozgrywce z przeciwnikiem jest naturalnym sposobem odpowiedzenia sobie na pytanie co jeszcze mogę poprawić, co udoskonalić, co zmienić, aby osiągnąć sukces. Szachy uczą pokory i cierpliwości, jakże potrzebnych cech w dzisiejszych czasach. Pomysłodawcą i organizatorem Olimpiady jest Prawosławna Parafia Św. Trójcy w Gorlicach.

W tym roku wśród instytucji i organizacji wspierających znalazły się Parafia Prawosławna w Bielance, Stowarzyszenie Klub Miłośników Łemkowszczyzny, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Gorlice oraz Gorlicki Klub Szachowy "Kornuty". Ta cenna inicjatywa na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w Małopolsce, a o jej popularności świadczy fakt, że w zawodach licznie występują osoby z całej Polski i zagranicy. W tego rocznym zawodach szachowych po 9 rundach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Młodzicy do lat 10:

1. Marcin Schiller

2. Paweł Roman

3. Bartłomiej Matuszyk

Młodziczki do lat 10:

1. Gabriela Tokarz

2. Zofia Halibożek

Juniorzy do lat 16:

1. Michał Guzik

2. Kacper Pulit

3. Marcin Penar

Juniorki do lat 16:

1. Kinga Kucia

2. Daria Kretowicz

3. Julia Bartoszek

OPEN:

1. Patryk Mrozowski

2. Teofil Zima

3. Miłosz Dusza

Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Gorlice.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%