Zamknij
REKLAMA

Gorlice pomożecie? Do zdobycia jest 150 tysięcy zł na świąteczną iluminację!

10:47, 09.09.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dziś tj. 9 września rusza głosowanie w IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 30 września, każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać głos na dowolne zadanie ze swojego subregionu.

Mieszkańcy Ziemi Gorlickiej mogą zagłosować między innymi na zadanie „Gorlice w blasku świątecznych świateł!”. Dzięki Państwa głosom możemy zdobyć 150 tys. złotych na świąteczną iluminację ul. Stawiska i Stróżowskiej.

Tak, jak Ignacy Łukasiewicz rozświetlił w 1854 roku Gorlice pierwszą na świecie uliczną lampą naftową, tak my dziś, na pamiątkę tego wydarzenia, chcemy rozświetlić miasto. W okresie świąteczno-noworocznym jedna z głównych arterii naszego miasta, zostanie oświetlona piękną iluminacją, nawiązującą do kształtu lampy naftowej. Uliczna dekoracja z pewnością nada wyjątkowego bożonarodzeniowego klimatu i pomoże w dalszym kreowaniu wizerunku Gorlic jako Miasta Światła, a regionu jako kolebki światowego przemysłu naftowego.

Zadanie zakłada montaż iluminacji świątecznej na kilkudziesięciu słupach oświetleniowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 977 w Gorlicach, na odcinku: ul. Stawiska i fragment ul. Stróżowskiej. Uliczna oprawa oświetleniowa w bezpośredni sposób będzie nawiązywać do kształtu lampy naftowej, która nierozerwalnie związana jest z Gorlicami. Zależy nam, aby jedna z najbardziej ruchliwych i reprezentatywnych dróg w mieście stała się charakterystycznym elementem Gorlic, przypominającym mieszkańcom oraz turystom o ważnym wydarzeniu z 1854 roku. To właśnie wtedy w Gorlicach, za sprawą Ignacego Łukasiewicza, na skrzyżowaniu ruchliwych traktów handlowych zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa. W tym roku przypada 165. rocznica tego wydarzenia!

Jak głosować?

• przez wrzucenie karty do urny w Pawilonie Historii Miasta Gorlice (gorlicki Rynek) - karty do głosowania są dostępne w Pawilonie Historii Miasta
• przez Internet, pod linkiem -> TUTAJ
• za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz. Kolejne głosowanie spowoduje unieważnienie wszystkich Twoich głosów.

Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.

Inne projekty z naszego Subregionu, na które można oddać swój głos:

  • MAŁOPOLSKA KOCHA SIATKÓWKĘ - wsparcie szkółek siatkarskich i klubów sportowych z subregionu sądeckiego : LKS Bobowa, Podkarpacie Bobowa, GKPS Gorlice, Ekstrim Gorlice, Góral Muszyna, MUKS Ogniwo Piwniczna, MUKS Poprad Stary Sącz, SKPS Dunajec Nowy Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, UKS Dwójka Krynica, UKS Jedynka Biecz, Iskry Grybów, GSKS Laskowa, MKS Limanowa.
  • Modernizacja 3 przejść dla pieszych w ciągu DW 977 w Gminie Łużna.
  • Zakup defibrylatorów do budynków użyteczności publicznej w obrębie powiatu gorlickiego.

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

Lista zadań z dopuszczonych do głosowania

Więcej informacji: www.bo.malopolska.pl

źródło informacji: UM Gorlice

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

~~~~ja~~~~ja

31 3

Dobry sposób na zmarnowanie pieniędzy. Głosujmy na oświetlenie! 11:39, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prezes Prezes

1 17

Głosujemy na oświetlenie 13:36, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZaGorlickiZaGorlicki

15 1

Z tego co widzę, jedynie "Płuca małopolski" mają jakikolwiek sens społeczny. Reszta jest tylko dla jakieś niewielkiej grupy mieszkańców regionu. 14:29, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

starszystarszy

14 0

Komus sie teskni za minionymi czasy ... to jak towarzysze , pomozecie ? 14:54, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

26 0

Zastanawiam się, czy to jest dobry pomysł na okresowe oświetlenie ul. Stawiska i wydanie na ten cel dużych pieniędzy, bo aż 150 tys. To nie jest reprezentacyjna ulica naszego miasta, a tylko obwodnica, którą poruszają się kierowcy, bo spacerujących tam raczej nie widać, jeśli nie liczyć klientów Kauflandu. Wydanie takich pieniędzy na coś, co będzie widoczne tylko przez okres świąteczno-noworoczny (kilka tygodni), uważam za rozrzutność. Owszem jest w Polsce tradycja dekorowania ulic czy placów w okresie świąt, ale czynią to miasta, które mogą sobie na to pozwolić, gdzie przyjeżdża dużo gości, także z zagranicy. Gorlice, póki co, chyba nie mogą liczyć tak duże zainteresowanie, więc może powinniśmy pozostać przy tej świątecznej dekoracji, którą corocznie widzimy na ul. 3-Maja i głównej płycie Rynku.
Jakiś czas temu piszące tu osoby podnosiły sprawę braku miejsc parkingowych i parkingów w naszym mieście. Czy nie pora aby zająć się tym problemem i znalezć pieniądze na ten cel, zamiast marnować publiczny grosz na świecidełka, na które nikt nie zwróci uwagi.
Skoro ulica Stawiska została uznana "najbardziej ruchliwą i reprezentacyjną" drogą w Gorlicach, to co powiedzieć np. o ulicach Kościuszki, Legionów, czy Bieckiej, gdzie ruch jest nieporównywalnie większy niż na Stawiskach ? 17:58, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aga aga

9 2

przeznaczyc na drzewka :)
19:23, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

basenbasen

2 0

Kiedy będziemy mieli taki otwarty basen jak w Jaśle albo Krośnie ? 16:56, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

księgowyksięgowy

2 0

Prezes Rafał i Łukasz napewno znajdą wykonawcę z innego miasta i dla nich A-linko to będzie rewelacyjny i opłacalny pomysł. 14:53, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone