Zamknij

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

17:01, 12.07.2019 Jarosław Rozpłochowski Aktualizacja: 17:46, 12.07.2019
Skomentuj

Znamy już nowy skład Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w powiecie gorlickim. Starosta powołała 5 społecznych członków rady na okres 4-letniej kadencji. Kandydatów zgłosiły działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządowe.

Na zaproszenie Starosty Gorlickiego Marii Gubały, 12 lipca w Starostwie Powiatowym odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych nowej kadencji. W spotkaniu uczestniczyli: Małgorzata Cieśla (Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Bliskich ze szczególnym uwzględnieniem Chorych na Stwardnienie Rozsiane), Stanisław Kaszyk- wicestarosta gorlicki, Izabela Marondel („Caritas” Diecezji Rzeszowskiej), Jan Morańda (przedstawiciel Gminy Ropa), Haliną Wąsowska – Schirmer (Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” z siedzibą w Bieczu).

Starosta powołała 5 społecznych członków rady na okres 4-letniej kadencji. Kandydatów na członków zgłosiły działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządowe. Przewodniczącym Rady został Stanisław Kaszyk, vice przewodniczącym Izabela Marondel, a sekretarzem Halina Wąsowska-Schirmer.

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych jest organem doradczym starosty. Stojąc na straży praw osób niepełnosprawnych, zajmuje się opiniowaniem projektów powiatowych programów oraz uchwał rady powiatu pod kątem skutków dla osób niepełnosprawnych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

polpol

8 0

czym zajmują się ci ludzie??? czy biorą za to pieniądze??? jeżeli tak to jakie i za co??? 09:38, 15.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Misiu pysiuMisiu pysiu

2 3

pol czytaj artykuł ze zrozumieniem. Jest napisane, że jest to Społeczna Rada, więc pracują za free he he. Większość z tych osób ma już odpowiednie stanowiska w administracji publicznej. 10:32, 16.07.2019


adam1adam1

1 0

Misiu pysiu, za free to oni nie pracują, trudno nawet spotkania towarzyskie, z których nic nie wynika nazwać pracą. Prawie każdy z członków Rady ma etat w dobrze płatnej pracy finansowanej z budżetu państwa. Nie wydaje mi się, aby na zebrania brali urlop bezpłatny w pracy lub spotykali się w godzinach wieczornych. Czyli mają za to płacone, a nazwa "społeczna" jest tylko po to aby to ładnie wyglądało. 23:56, 17.07.2019


reo
0%