Zamknij

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP za nami

23:19, 13.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
jedna z konkurencji dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - wlanie odpowiedniej ilości wody na czas celując idealnie w punkt

Przy słonecznej aurze w niedzielę 13 maja br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach przeprowadzono IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W rywalizacji udział wzięło łącznie 12 drużyn podzielonych na grupy i kategorie.

Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofowi Kosibie złożył przedstawiciel MDP dh Michał Bajorek. Wszystkich przybyłych przywitał prowadzący zmagania Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek. Dopingować druhów ochotników przybyli m.in. Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasz Tarasek wraz z członkami Prezydium Zarządu dh Pawłem Baranowskim oraz dh Stanisławem Barą, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz wraz z Zastępcą st. kpt. Wlademarem Krokiem, burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin - Małgorzata Małuch, Wacław Ligęza, Jerzy Wałęga ,Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice Mariola Migdar oraz Koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach pani Maria Gubała.

Komisję sędziowską zawodów stanowili sędziowie Małopolskiego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Sekretariat zawodów stanowili Anna Lesiak ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz mł. ogn. Ewa Janek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Kierownikiem zawodów jest mł. bryg. Andrzej Czeluśniak.

GALERIA ZDJĘĆ Z IMPREZY na samym dole pod artykułem

Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. W wyniku rozegranych konkurencji, drużyny zajęły następujące miejsca:

MDP dziewczęta:

1 miejsce - OSP Bystra /999,78 pkt/

MDP chłopcy:

1 miejsce - Dominikowice /1039,28 pkt/
2 miejsce - OSP Wójtowa /979,78 pkt/

OSP kobiety:

1 miejsce - OSP Bystra /137,18 pkt/

OSP mężczyźni:

1 miejsce - OSP Wapienne /99,42 pkt/
2 miejsce - OSP Pagorzyna /105,76 pkt/
3 miejsce - OSP Klęczany /107,56 pkt/
4 miejsce - OSP Korczyna /109,52 pkt/
5 miejsce - OSP Stróżna /113,12 pkt/
6 miejsce - OSP Libusza /125,30 pkt/
7 miejsce - OSP Biesna /131,65 pkt/
8 miejsce - OSP Gładyszów /140,98 pkt/
9 miejsce - OSP Staszkówka /162,08 pkt/
Drużyna OSP Ropa nie stawiła się na zawody.

Rywalizacja toczyła się o cenne nagrody, puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, burmistrza Gorlic, Starostę Powiatu Gorlickiego Karola Górskiego oraz Gminy drużyn startujących w zawodach. Środki finansowe na organizację zawodów przekazała ponadto Państwowa Straż Pożarna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

IX powiatowe wygłupyIX powiatowe wygłupy

4 3

Czy OSP kobiety i MDP dziewczęta uczestniczą czy będą kiedyś uczestniczyć w akcjach gaśniczych jak np ostatnio pożar empolu czy stodoły w Libuszy? Jeśli nie to nie wiem po co są te zawody chyba tylko dla zabawy. 10:02, 14.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asas

0 0

Kobiety z KDP uczestnicza w akcjach ratowniczo gasniczych na takich samych zasadach jak mezczyzni. Oczywiscie kobiet jezdzacych na akcje jest mniej niz mezczyzn, ale z roku na rok coraz wiecej robi szkolenia. Czy jakas kobieta uczestniczyla w akcji na EMPOLu tego nie wiem. MDP to dzieci wiec nie moga brac udzialu w akcjach ratowniczo gasniczych. sens zawodow to przedewszystkim sportowa rywalizacja 22:34, 10.06.2018


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone