Zamknij
REKLAMA

Podpisanie umowy na dofinansowanie ekologicznego transportu

16:49, 12.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Już jutro na płycie gorlickiego Rynku stanie jeden z najstarszych autobusów z taboru gorlickiego MZK - będzie to jedna z nielicznych okazji aby zobaczyć leciwego, nieeksploatowanego już Autosana w centrum naszego miasta. Stary autobus z pewnością będzie nie lada atrakcją dla najmłodszych ale także dla tych starszych gorliczan, którzy będą mogli odbyć sentymentalną podróż do minionych czasów. Dla kontrastu zaprezentowany zostanie także nowoczesny autobus niskopodłogowy - już wkrótce 11 podobnych zasili gorlicki tabor komunikacji miejskiej.

Wszystko w związku z podpisaniem umowy na dofinansowanie projektu „Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonalnym miasta Gorlice”, które odbędzie się jutro o godzinie 9:30 na gorlickim Rynku.

Przypominamy, że w jego ramach sfinansowany zostanie zakup 11 niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów do transportu pasażerskiego i rozbudowa infrastruktury rowerowej w okolicznych gminach!

W jutrzejszej uroczystości udział wezmą m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, burmistrz Rafał Kukla, burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Stary Autosan będzie stał na gorlickim Rynku do godz. 13:00.

14 994 489,51 zł - to wysokość dofinansowania, jaką Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał Miastu Gorlice i partnerom czyli: Gminie Biecz, Gminie Lipinki oraz Gminie Sękowa na realizację wspólnego projektu.

Zakup niskoemisyjnych niskopodłogowych autobusów do transportu pasażerskiego oraz stworzenie podstawowej infrastruktury związanej z obsługą rowerową, przyczyni się do rozwoju niskoemisyjnego transportu miejskiego.

Celem społecznym jest wytworzenie nowego sposobu podróżowania w transporcie lokalnym, poprzez stworzenie systemu łączącego transport publiczny, realizowany przez różne podmioty, ze ścieżkami rowerowymi łączącymi największe skupiska ludzkie z głównymi ciągami komunikacyjnymi w powiecie.

Niezwykle istotną dla zmniejszenia zanieczyszczenia komunikacyjnego jest wymiana przez Miasto Gorlice obecnie używanych, przestarzałych autobusów na nowe jednostki o zmniejszonej emisyjności spalin.

Ułatwieniem dla podróżnych będzie stworzenie punktów przesiadkowych "Bike&Ride". Otworzy to nowe możliwości dla mieszkańców, którzy dotychczas poruszali się głównie transportem indywidualnym. Pozytywnie wpłynie także na poprawę wizerunku Gorlic i gmin partnerskich poprzez wzrost atrakcyjności turystycznej, stworzenie lepszej infrastruktury komunikacyjnej oraz poprawę warunków jakości powietrza.

źródło informacji & foto: Urząd Miejski w Gorlicach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

Nikołaj CzernyszewskNikołaj Czernyszewsk

32 8

Który "geniusz" w ratuszu wpadł na to, że autobus stojący do godziny 13.00 będzie atrakcją dla dzieci? Czy ów "geniusz" nie wie, że 99% dzieci o tej porze jest w szkole, bądź przedszkolu? Czy ów "geniusze" nie wie, że większość dorosłych o tej porze jest też w pracy? To, że Wam się w tym ratuszu nudzi i nie wiecie co z sobą zrobić w godzinach pracy - poza tworzenie takich pomysłów, jak ten z autobusem - nie znaczy, że normalni ludzie robią tak samo, jak Wy! 17:48, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

34 5

a ja już myślałem że chodzi o utylizację syfu z rafinerii gdzie ''bomba ekologiczna'' tyka 18:06, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TofikTofik

20 17

Kukla Ty Bogu dziękuj, że w Krakowie rządzi jeszcze PO, a Kochan tam po cichu wspiera Gorlice, bo tylko dzięki temu jakiekolwiek dotacje do nas trafiają! Gdyby nie Kochan to Ty byś człowieku nie miał czym się chwalić! A tak przynajmniej znów możesz się polansować na nowych autobusach na które kasę daje Zarząd Województwa, którego ważnym pracownikiem jest Witold Kochan! 18:30, 12.03.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BieczBiecz

5 8

Tofik sam kukla tego projektu nie załatwił są jeszcze partnerzy nap Biecz Lipinki Sękowa więc kochan nie jest panem w województwie są wojewodzi a włodarze gmin mają większe znajomości nisz kochan 19:55, 12.03.2018


bartbart

8 0

Ty serio wierzysz w to co piszesz ? 22:39, 12.03.2018


Szymbarczanin Szymbarczanin

14 0

Przywrócicie połączenia MZK do okolicznych wsi? Np. do Szymbarku? 19:34, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Tofika do Tofika

12 2

Proszę napisz jakim to "ważnym pracownikiem Zarządu Województwa" jest pan Witold? I proszę napisz dokładnie na czym polega ciche wspieranie projektów, to może zainteresują się tym odpowiednie organa... wszak wytyczne i warunki oceny są chyba jasno określone w regulaminach naborów, a to mogłoby świadczyć o jakichś nieprawidłowościach bądź nadużyciach? Nawet na tym portalu pisano już, że to czy wniosek przejdzie czy nie zależy od umiejętności (bądź nie) pracowników urzędu oraz kontaktów (bądź ich braku) naszego burmistrza? Ciekawe skąd więc masz takie informacje? 23:40, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do "do Tofika&qdo "do Tofika&q

7 7

Łukasz weź się nie wstydź i podpisz pełnym imieniem i nazwiskiem! I przestań straszyć ludzi "odpowiednimi organami", jak to masz w zwyczaju! 00:21, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzz

5 8

Weżcie ten ,,złom" na złomowisko, a nie zagracacie rynek miasta. Jaka to atrakcja ? 08:41, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

11 3

GORLICE to miasto ekologiczne:
-bomba ekologiczna GLIMAR
-planowana spalarnia smieci EMPOL
-ekologiczne autobusy
szok jak jest ekologicznie. 17:44, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone