Zamknij
REKLAMA

Sprawne Smoki z Gorlic na turnieju w Poznaniu!

23:10, 29.06.2022 | .
Skomentuj fot. Sprawne Smoki
REKLAMA

W ostatni weekend czerwca ponad 180 dzieci z 7 akademii z całej Polski było uczestnikami turnieju  PZU Futbol Plus w poznaniu. Wśród nich znaleźli się podopieczni gorlickiego stowarzyszenia "Sprawne Smoki".

Był to kolejny już turniej z cyklu PZU Futbol Plus. Tym razem impreza skierowana do akademii piłkarskich i zawodników z rożnymi niepełnosprawnościami odbyła się w Poznaniu.

Areną zmagań był Stadion Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na nim zostało przygotowanych 7 boisk piłkarskich, na których odbywały się mecze. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach - w zależności od stopnia sprawności.

Udział w imprezie wzięły ekipy z całej Polski: Sprawne Smoki Gorlice, Stomil Olsztyn, Junior Kids Gdańsk, Megamocni Kielce, Futbolowa Banda Warszawa, Dynamit Ełk i gospodarze Pełnosprytni Poznań.

Piłka nożna jest dla dzieci bardzo ważna, ale każdy organizator takich turniejów, jak ten w Poznaniu, dba o to, aby dzieci mogły skorzystać również z innych atrakcji

powiedział dla portalu niepelnosprawni.pl Grzegorz Wichniarek, trener akademii Pełnosprytni Poznań

W Poznaniu zawodnicy, trenerzy i rodzice mogli odwiedzić stadion, na którym swoje mecze rozgrywa aktualny Mistrz Polski Lech Poznań. Na tym stadionie w 2012 roku rozegrane były mecze EURO 2012, które Polska organizowała wspólnie z Ukrainą.

Zwiedzanie miasta też odbyło się niestandardowo. Dzieci zamiast klasycznego zwiedzania z przewodnikiem, zapoznały się z Poznaniem uczestnicząc w grze miejskiej w stylu harcerskim

– dodał.

Turnieje PZU Futbol Plus to nie tylko samego zmagania sportowe. To świetna impreza, która nie tylko integruje niepełnosprawnych, ale również sprawia im ogromną radość. Wśród zaplecz imprezy nie brakowało bufetu z ciastkami, grilla i kącika majsterkowicza. Dzieci mogły porozmawiać ze strażakami i wsiąść do wozu strażackiego. Była też wata cukrowa, malowanie twarzy i plecenie warkoczy. Jedną z atrakcji dla dzieci była też kurtyna wodna, która w upalny dzień była nie do przecenienie.

Turniej inny niż wszystkie

W czasie takich zawodów wszyscy są wygrani! Każdy zawodnik na koniec turnieju otrzymał medal, a drużyny puchary, co było ukoronowaniem i podsumowaniem zaangażowania w grę i w pozytywną atmosferę, która towarzyszyła imprezie.

Był to już kolejny turniej, w którym uczestniczyły gorlickie Sprawne Smoki. W maju rozgrywały mecze w Gdańsku.

[FOTORELACJA]1741[/FOTORELACJA]

[ZT]11861[/ZT]

O samych Sprawnych Smokach możecie przeczytać w osobnym artykule

[ZT]11535[/ZT]

Źródło: Sprawne Smoki, niepelnosprawni.pl

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%