Zamknij
REKLAMA

Obskurna ściana nie będzie już psuła panoramy starówki

20:45, 23.05.2022 | PB
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

Poniedziałek, godziny popołudniowe, a na ulicy Podkościelnej ekipa rozkłada się z rusztowaniem. Będzie wysokie, a wkrótce z niego zostanie wykonana elewacja na ścianie dawnego Domu Polsko-Słowackiego. Przez wiele lat nieotynkowana psuła panoramę centrum Gorlic.

Kiedy rozbudowywano obiekt pod Dom Polsko-Słowacki przeszło 15 lat temu jedna ze ścian pozostała bez elewacji. Mowa o ścianie stykającej się z kamienicą przy ulicy Podkościelnej. Przez cały ten czas w panoramie starówki świeciły gołe pustaki. W końcu to się zmieni.

Sprawa jednak nie była łatwa. Aby wykonać elewację konieczne było zamontowanie rusztowania na dachu sąsiadującej kamieniczki i w tym tkwiła cała przeszkoda. Po wielu latach w końcu udało się miastu porozumieć z właścicielami.

Zanim jednak do tego doszło - jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim - plany były bardzo ciekawe. Aby poprawić estetykę ściany rozważano wykonanie ogromnego muralu. Ten z pewnością uatrakcyjniłby widok z Zawodzia na gorlicki Ratusz. Ostatecznie jednak ściana zostanie docieplona i pokryta klasyczną elewacją.

Z pewnością fajnie byłoby zobaczyć również pięknie wykonaną na nowo skarpę pod Bazyliką, która mogłaby chociażby zostać obsadzona kwiatami i niską zielenią. Aktualnie, po wycince drzew została obłożona czarną folią zabezpieczającą.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Obserwator Obserwator

19 3

Jak już jest odpowiednia firma w pobliżu to kilka kroków niżej na ulicy Mickiewicza tam gdzie serwis telefoniczny sklep z zabawkami kapeluszami itp. Stoj taki nieotynkowany ,,kloc" może by go trochę ogarnąć!!!
Właścicielu wstyd!!! 14:09, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

doradca doradca

7 17

doradca !!!! juz jest jeden narzekacz fajza gorlicka juz bedze dysponowal wszystkim moze kierownikeim budowy go zróbmy będzie mamrol i pokazywał co jeszcze zrobić 15:26, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gang plytkarzyGang plytkarzy

2 0

Władek nie stój tylko rób... 13:03, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%