Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Prawie 220 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa

14:24, 29.07.2021 | Kamil Kwiatkowski
Skomentuj foto: UM Gorlice
REKLAMA

Miasto Gorlice pozyskało prawie 220 tys. zł dofinansowania na budowę chodnika i przejścia dla pieszych na ul. Chopina oraz doświetlenie przejścia na ul. Bieckiej. Już wkrótce w tych miejscach będzie wygodniej i bezpieczniej

Przy ul. Chopina, na wysokości skrzyżowania z ul. Wincentego Pola, powstanie nowe przejście dla pieszych. Zakres prac obejmie także przebudowę zjazdów oraz oświetlenia drogowego. W tym miejscu stanie także aktywny radar mierzący i wyświetlający prędkość nadjeżdżającego pojazdu. Ponadto, wybudowany zostanie nowy chodnik - od przejścia do skrzyżowania z ul. Przemysłową.

Przy ul. Bieckiej przebudowane i doświetlone zostanie przejście na wysokości budynku Starostwa Powiatowego. Planowane jest m.in. zastosowanie aktywnego oświetlenia ostrzegawczego, co sprawi, że punkt będzie lepiej widoczny.

Środki zostały pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt realizacji zadania "Budowa przejścia dla pieszych w obszarze oddziaływania w km od 1+300 do 1+500 (w tym przejścia dla pieszych w km 1+400) ulicy Chopina (DG 270391K) to 199 875,81 zł, a uzyskane dofinansowanie to 159 900,00 zł. "Przebudowa przejścia dla pieszych w obszarze oddziaływania w km od 0+041 do 0+241 (w tym przejścia dla pieszych w km 0+141) ulicy Bieckiej (DG 270437K) to koszt 71 394,01, a dofinansowanie 57 715 zł.

źródło informacji: UM Gorlice 

Przypomnijmy, że na wspomnianym przejściu już nie raz doszło do potrącenia pieszych na pasach. 

[ZT]8763[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


mistmist

13 0

czytaj: poprawa bezpieczeństwa finansowego znajomych królika 09:51, 30.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


kierkier

7 1

wygodniej to może będzie ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to rząd pisu wprowadził takie zmiany że bezpieczniej już być nie może. 14:22, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

0 2

Nie mówiąc o ewentualnej budowie chodnika (bo to jest zawsze potrzebne) i przebudowie zjazdów, a wspominając jedynie o jakimś specjalistycznym oświetleniu i nowoczesnym radarze, to aż oczy wychodzą z orbit. Technologia XXI wieku, która tak naprawdę nie wpłynie na bezpieczeństwo (teraz pirat drogowy będzie lepiej widział i wiedział ile zasuwa). I domyślam się że takie oświetlenie i radar to nie są tanie rzeczy... A wystarczyło by postawić parę odpowiednich znaków i próg zwalniający- bezpieczeństwo pewne, a i koszty mniejsze. 19:35, 31.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ważne, ważneWażne, ważne

2 0

Najważniejsze to: DOBRA WIDOCZNOŚĆ pola w obrębie przejścia i OZNAKOWANIE, a więc właśnie OŚWIETLENIA. A czymże jest radar jak nie dodatkowym oznakowaniem ?, dodatkowo może zrobić fotkę (fotoradar). Co do kosztów, to idąc tokiem Twojego myślenia, najlepiej nie remontować jezdni a dziury zastąpią próg zwalniajacy. 11:24, 01.08.2021


A czy to ważne...A czy to ważne...

0 0

Dobra widoczność- zgadzam się- jest bardzo ważna, nawet bardziej niż komukolwiek się wydaje. Ale ona nie ma bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo (pośrednio zgodzę się że wpływa na bezpieczeństwo). Czyli że będzie jaśniej, to nagle ludzie przestaną wariować na drodze? W takim razie ustawmy w najniebezpieczniejszych punktach lampy i będzie ok.
Radar jest oznakowaniem? Od kiedy? Skoro uważasz że radar jest znakiem drogowym, to jaką czynność należy robić przy radarze?
Fotki z fotoradaru? Hmmm...A parę lat temu nie przerabialiśmy tego tematu, odnośnie radarów stosowanych przez straże gminne/miejskie? nie wypracowano wtedy określonych zasad? (fotoradar poprzedzony stosownym znakiem drogowym itp).
Dziurawa droga- i tak naprawdę na ironię losu na najbardziej dziurawych drogach, jeździ się najbezpieczniej. Wszyscy jeżdżą max. 40km/h. Nie jestem fanem jazdy po dziurach, ale na ironię losu tam jest najmniej wypadków związanych z nadmierną prędkością.

PS: Nie twierdzę że zastosowane rozwiązanie nie okażą się skuteczne- to osądzi historia. Twierdzę, że stare dobre sposoby, na pewno dały by radę i okazałyby się na pewno dużo tańsze.
14:35, 02.08.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


jaja

2 0

a ile urzedasom potrzeba kasy na wyciecie paru galezi przy rondzie kolo osiedla gornego ktore calkowicie zaslaniaja widok przy wjezdzie z ul. wyszynskiego na rondo gdzie jest policja gdzie jest radna z osiedla gdzie jest policjant drogowki mieskajacy kawalek dalej od tego ronda nikogo to nie interesuje pewnie musi sie zebrac wysokie gremium na temat usuniecia kilku galezi efekt wiadomy brak funduszy na ten cel 21:40, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%