Zamknij

Kiedy udać się z dzieckiem do ortodonty?

09:09, 22.05.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:09, 22.05.2018
Skomentuj Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Mądrzy rodzice są zapobiegawczy i często zastanawiają się, jak dbać o dziecięce zęby, oraz kiedy należy pójść z dzieckiem do ortodonty. Ty również sprawdź, kiedy wizyta u dziecięcego ortodonty jest konieczna.

Pierwsza wizyta u ortodonty jest bardzo ważna, bowiem to ona może przesądzić o leczeniu dziecięcego uzębienia, lub o braku takiej konieczności. Rodzice małych dzieci powinni pamiętać, że względów zdrowotnych, pierwsza wizyta u ortodonty powinna odbyć się w okolicy siódmego roku życia dziecka. Chyba, że inny lekarz uzna, iż wizyta z dzieckiem u ortodonty powinna odbyć się znacznie wcześniej.

Pierwsza wizyta dziecka u ortodonty – wskazania
Ukończenie siódmego roku życia

Każde dziecko, nawet takie, którego rozwój uzębienia przebiega prawidłowo, powinno udać się do ortodonty w okolicy siódmego roku życia. I choć rodzice to dobrzy obserwatorzy, którzy doskonale znają swoje dziecko, to mimo wszystko dziecięcy zgryz w tym wieku powinien być już obejrzany okiem profesjonalisty.

Wada wymowy

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że wada wymowy może być spowodowana nieodpowiednim stanem uzębienia. A zamiast do logopedy, warto wybrać się także do ortodonty, który określi i wyeliminuje przyczyny wady wymowy u dzieci.

Oddychanie przez usta

Warto pamiętać, że oddychanie przez usta nie jest normalnym odruchem. Dziecko, które nadmiernie oddycha przez usta, powinno niezwłocznie udać się do ortodonty. Pamiętajmy także, że nie tylko oddychanie przez usta, lecz również chrapanie, nadmierne sapanie i nieustannie otwarte usta dziecka powinny wzbudzić niepokój rodziców.

Widoczna wada zgryzu

Nierozważni rodzice potrafią przez wiele lat ignorować wady zgryzu u dzieci. Niektórzy wciąż sądzą, że zgryz sam z siebie się unormuje. Jest to ogromny błąd ze strony nieświadomych rodziców, bowiem wady zgryzu u dzieci mają negatywny wpływ na dziecięce zdrowie, ich samopoczucie, a także na ogromne koszty leczenia zgryzu w dorosłym życiu. Każda, nawet najdrobniejsza wada dziecięcego zgryzu powinna być skonsultowana z ortodontą. Warto wspomnieć, że niektóre kliniki ortodontyczne, takie jak na przykład popularny ortodonta dla dzieci w Szczecinie, oferują pierwszą konsultacje ortodontyczną zupełnie za darmo lub w bardzo niskiej cenie.

Szpary między zębami

Choć niepokojące wady zgryzu, a także nieodpowiednio umiejscowione zęby budzą poruszenie rodziców, to niestety szpary między zębami często bywają przez nich ignorowane. A warto pamiętać, że szpary między dziecięcymi zębami również są postawą, aby udać się z dzieckiem na konsultacje ortodontyczne. Pamiętajmy, że dzieci nie zawsze dokładnie myją zęby, a szpary między zębami są miejscem, w którym najczęściej zalega jedzenie, które szybko staje się idealną pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę i zakażenia jamy ustnej.

Nienaturalna utrata części uzębienia

Wypadanie zębów u dzieci w okolicy siódmego roku życia jest normalne. Jednak kiedy dziecko traci zęby w wyniku próchnicy bądź uderzeń mechanicznych, wizyta u ortodonty powinna być koniecznością.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%