Zamknij

Jesienny urlop, a w kieszeni pusto?

00:00, 02.10.2017 artykuł sponsorowany
Jesienny urlop, a w kieszeni pusto? Fot. depositphotos Jesienny urlop, a w kieszeni pusto? Fot. depositphotos

Wielu z nas planuje swoje urlopy na jesieni – jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy odwiedzić popularną miejscowość lub kurort, ale nie przepadamy za tłumami, które są nie do uniknięcia w sezonie. Jeśli jednak w wakacje spędzaliśmy aktywnie weekendy w miejscu zamieszkania – kluby, restauracje, koncerty – może się okazać, że brakuje nam kilkuset złotych w domowym budżecie, a za dwa tygodnie mamy zaplanowany wyjazd. Co wtedy zrobić?

Skąd wziąć pieniądze na wymarzony urlop?

W związku z tym, że ceny poza sezonem są niższe niż w miesiącach wakacyjnych, biorąc niewielką pożyczkę 500 zł, możesz zrealizować swoje wyjazdowe plany. Wszystko zależy oczywiście od twoich zamiarów i wakacyjnych marzeń, ale jeśli nie planowałeś rocznej wycieczki po Azji Południowo-Wschodniej, niewielka chwilówka powinna wystarczyć! Często zresztą problemem nie jest brak jakichkolwiek pieniędzy na koncie, lecz to, że niezbyt skrupulatnie gospodarowaliśmy nimi, gdy słońce mocniej świeciło, dni były długie, noce ciepłe, a znajomi wyciągali nas w plener na wielogodzinne pikniki. A wszystko kosztuje… Na szczęście w Polsce działa kilkadziesiąt firm, od których możemy pożyczyć pieniądze. Należy tylko rozsądnie podejść do tematu, przeanalizować oferty, a już tego samego dnia możemy cieszyć się dodatkowymi środkami na wakacje!

O czym pamiętać podczas wycieczki?

Niezależnie od celu naszej podróży, czy będzie to Warmia, Alpy Julijskie w Słowenii czy urokliwa Zatoka Ha Long w północnym Wietnamie, są pewne zasady, których musimy się trzymać na wyjeździe. Przede wszystkim należy dbać o dokumenty, a najlepiej zrobić ich skan i kopie przed wyjazdem. Jeśli zgubimy papiery, nie zostaniemy nagle człowiekiem znikąd – skopiowane dokumenty pozwolą ustalić naszą tożsamość i uniknąć problemów. Nie warto też nosić całej gotówki w jednym miejscu – rozdziel ją na mniejsze kwoty i trzymaj w różnych miejscach – w kieszeni, plecaku lub saszetce. Rozsądnie jest mieć zawsze w pogotowiu drobne kwoty. W dobie GPS-ów i łatwo dostępnej informacji następna rada może wydawać się niedorzeczna, ale rozsądnym jest zapamiętać układ głównych ulic w odwiedzanym mieście. Co jeśli zgubisz mapę, a bateria w smartfonie się wyczerpie? Lepiej poświęcić kilka minut na „naukę” mapy niż potem godzinami błądzić.

Rozsądne wydawanie na wakacjach

Każdy przewidujący podróżnik – profesjonalista, jak i amator – przygotowuje budżet wycieczki. Robią to miłośnicy dzikich ostępów, jak też zwykli turyści chodzący utartymi szlakami. Warto zaplanować wydatki, by nie okazało się, że zabrakło pieniędzy i musimy z czegoś zrezygnować. Dobrym tropem przy wyjazdach zagranicznych jest zabezpieczenie się przed niepotrzebnymi wydatkami, typu prowizje za skorzystanie z bankomatu. Unikniesz ich, zakładając przed wyjazdem konto, z którego wypłacisz na miejscu pieniądze bez dodatkowych opłat. Mądre jest także prowadzenie dziennika wydatków – dzięki niemu będziesz mieć pełną kontrole nad pieniędzmi oraz unikniesz przykrych niespodzianek i dziur w budżecie.

Więcej na temat rozsądnego pożyczania przeczytamy na stronie lowcachwilowek.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%