Zamknij

Pomoc prawna w uzyskaniu odszkodowania powypadkowego

09:48, 20.08.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:08, 20.08.2018
Skomentuj

Uczestniczyłeś w losowym wypadku komunikacyjnym z winy kierowcy innego pojazdu? Twój samochód został zniszczony? Wszystko wskazuje na to, że masz prawo do odszkodowania powypadkowego, które pokryje poniesioną szkodę majątkową. Wynagrodzenie straty może zostać zaniżone lub być dużo wyższe, niż się spodziewasz. To drugie uzyskasz z pomocą doświadczonych prawników.

Ubezpieczyciel wie, kiedy ma do czynienia z profesjonalistą

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie udać się do ubezpieczyciela i wnioskować o wypłatę określonego świadczenia. Jest to jednak ryzykowne, ponieważ osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych rzadko kiedy są dobrze zorientowane w gąszczu przepisów prawnych. Sprytny ubezpieczyciel szybko zauważy, że o roszczenia ubiega się laik, w wyniku czego zaproponuje zaniżone odszkodowanie. Kwota będzie na tyle atrakcyjna, aby przekonać poszkodowanego, a jednocześnie znacznie niższa od tej, która mogłaby zostać wypłacona. Niestety, w wielu przypadkach sprawy kończą się przyznaniem odszkodowania satysfakcjonującego dla obu stron, a nie, jak powinno być – wyłącznie dla poszkodowanego.

Doskonałym wyjściem dla osób niedoświadczonych w branży odszkodowawczej, jest znalezienie firmy oferującej bezpłatne konsultacje. Pomoc prawna może okazać się nieoceniona, jeśli zgłosimy się do renomowanej firmy. Jednym z takich miejsc jest Centrum Obsługi Powypadkowej Codex, specjalizujące się w uzyskiwaniu odszkodowań powypadkowych dla swoich klientów. Prawnicy, negocjatorzy, rzeczoznawcy i lekarze reprezentujący Codex, w krótkim czasie doprowadzają zlecone im sprawy do końca, dostarczając poszkodowanym wysokie odszkodowania, które się im należą.

To będzie Ci potrzebne, żeby uzyskać odszkodowanie

Do niezbędnych dokumentów, z którymi należy się zgłosić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego po wypadku komunikacyjnym należą przede wszystkim te określające okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Jest w nich wskazany m. in. sprawca zdarzenia, nr jego polisy OC, a także sygnatura sprawy policyjnej. Dodatkowo przydać się mogą nazwiska świadków wypadku, notatka policyjna oraz zdjęcia, zrobione bezpośrednio po zajściu. Zebranie tych dokumentów często przysparza problemów osobom poszkodowanym, ponieważ wymaga od nich stawiania się osobiście u wskazanych podmiotów. Korzystając z usług firm zapewniających pomoc prawną, takich jak nowoczesne Centrum Obsługi Powypadkowej Codex, obowiązek skompletowania dokumentów spoczywa na pełnomocniku. Poszkodowany nie musi się niczym martwić, spokojnie czekając na decyzję ubezpieczyciela.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%