Zamknij
REKLAMA

Odwiedzamy Królestwo Niderlandów. Czy busy do Holandii to najlepszy wybór dla turystów z Polski?

11:37, 26.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Tuż nad Morzem Północnym, na zachód od Niemiec, mieści się państwo, o którego odwiedzeniu marzą tysiące Polaków. Słynące z aromatycznych serów i zjawiskowych wiatraków królestwo tulipanów, choć oddalone od centrum naszego kraju o ponad 1000 km, jest bardzo chętnie obierane za cel wycieczek turystycznych. Pytanie, jakie zadają sobie osoby planujące taką wyprawę, najczęściej dotyczy środka transportu. Dziś wspólnie zastanowimy się, czy busy do Holandii mają atrakcyjną ofertę dla podróżujących z Polski.

Co oferują przewoźnicy, kursujący busami na trasie Polska - Holandia

Obecnie przemieszczanie się po Europie jest wygodne i rzadko kiedy zdarzają się sytuacje, w których dojazd do wybranego miejsca jest niemożliwy lub szczególnie utrudniony. Droga z Polski do Królestwa Niderlandów wynosi nieco ponad tysiąc kilometrów, co u wielu osób może wywołać zniechęcenie. Busy do Holandii zapewniają turystom dogodny dojazd przez Niemcy, a trasa niemal w całości odbywa się przez autostradę. Doświadczone firmy przewozowe oferują dowóz w innowacyjnym systemie od drzwi do drzwi (tzw. door to door), dowożąc swoich klientów wprost pod podany adres. Zamiast zatrzymywania się wyłącznie w określonych miastach i w konkretnych punktach, jak dworzec czy duży postój, busy do Holandii dojeżdżają również na prowincje, wysadzając turystów na polach tulipanów, targach sera czy w wioskach z zabytkowymi wiatrakami.

Przewozy odbywają się z różnych miast w Polsce, a w opcji door to door można zamówić busa pod swój dom. To komfortowe, ponieważ podróżujący nie muszą nosić bagaży ani martwić się dojazdem na dworzec na określoną godzinę. Takiego przewoźnika można wyszukać przez internet na portalu flotea.pl, korzystając z wygodnego panelu zestawiającego oferty różnych firm przewozowych. Wystarczy zaznaczyć opcję: Busy do Holandii i samodzielnie znaleźć kurs oraz opłacić bilet. Nie potrzebne są do tego żadne umiejętności, a co najważniejsze, zarezerwowanie busa nie jest dodatkowo płatne.

Busy do Holandii a alternatywne środki transportu. Co wybrać?

Poza ofertą firm przewozowych, do Niderlandów można się dostać samochodem i samolotem. Z Polski można bezpośrednio dolecieć aż do pięciu holenderskich lotnisk, przy czym czas podróży wynosi niecałe 3 godziny. Ograniczona jest natomiast liczba bagaży, które można zabrać ze sobą do samolotu. W podstawowej opcji bez dopłat, na pokład pozwala się wnieść bagaż podręczny (zwykle do 10 kg), zaś do luku bagaż rejestrowany (od 20-32 kg). Poszczególne linie lotnicze wprowadzają różne limity, ale zawsze jest to ograniczenie, które nie ułatwia turystom podróżowania. Busy do Holandii takich limitów nie wprowadzają, a do bagażnika można zabrać dowolną ilość walizek.

Alternatywą jest też dojazd do bajkowej krainy wiatraków samochodem, który warto wybrać, jeśli nie straszny nam wysoki rachunek za benzynę. Stawiając na busy do Holandii oszczędzamy na wielu rzeczach, w tym dopłatach za bagaż czy benzynę. Nie ryzykujemy też tym, że nasz pojazd się zepsuje po drodze. Słowem, busem do Holandii jedzie się bez stresu, czerpiąc przyjemność z podróży w dobrych warunkach.

(materiał partnera)

Komentarze (1)

NickoNicko

0 0

"Słowem, busem do Holandii jedzie się bez stresu, czerpiąc przyjemność z podróży w dobrych warunkach."
Heh no to ciekawe dla kogo kilkanaście godzin jazdy a nie rzadko ponad dwadzieścia (często w ścisku bo niewielu przewoźników ma faktycznie komfortowe busy) to przyjemność. Jeśli pozwiedzać to tylko samolotem. 17:07, 07.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone